MODRI PONOVNO OSVOJILI POLJUD Dinamo i Rijeka će odlučiti o osvajaču Rabuzinova sunca

03.04.2024., stadion Poljud, Split - SuperSport Hrvatski nogometni kup, polufinale, HNK Hajduk - GNK Dinamo. Photo: Ivana Ivanovic/PIXSELL

Ivana Ivanovic / Pixsell

Dinamo se pridružio Rijeci u finalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Modri su u najvećem derbiju hrvatskog sporta pred više od 27 tisuća gledatelja na Poljudu drugi put u četiri dana svladali Hajduk. I ovaj put je rezultat bio 0:1 (0:1), a odlučio je pogodak Sandra Kulenovića.

Modri su do trijumfa došli zaslužno obzirom da su bili bolji suparnik, a to se naročito odnosilo na prvo poluvrijeme u kojem je najbolji pojedinac domaćih bio vratar Ivan Lučić koji je nakon vodstva Dinama zamijenio ozlijeđenog kapetana Lovru Kalinića te je bravuroznim intervencijama obranio pokušaje Špikića i Kulenovića dok je Petković u uvodu utakmice iz blizine pucao poviš gola.

Pogodak odluke je postignut u 14. minuti kada je Petković pored Benrahoua uputio prizemni udarac s 18 metara kojeg je Kalinić kratko odbio do Kulenovića koji je iz blizine zatresao mrežu. Golman domaćih se tom prilikom i ozlijedio te je bio prisiljen napustiti igru.

03.04.2024., stadion Poljud, Split – SuperSport Hrvatski nogometni kup, polufinale, HNK Hajduk – GNK Dinamo. Photo: Sime Zelic/PIXSELL

Drugi dio je počeo odličnim udarcem Petkovića kojeg je Lučić sjajno obranio, a Hajduk je s druge strane nakon nekoliko dalekometnih pokušaja najveću šansu dočekao u 96. minuti kada je Pukštas spustio loptu za Sigura koji je s deset metara pogodio vanjski dio grede propustivši svoju momčad odvesti u produžetke.

Dvoboj će ostati upamćen i po debiju Ivana Perišića za Bile. Hrvatski reprezentativac je proveo na terenu posljednjih dvadesetak minuta dok je u redovima gostiju povratak nakon ozljede upisao Marko Rog ušavši u samoj završnici susreta.

03.04.2024., stadion Poljud, Split – SuperSport Hrvatski nogometni kup, polufinale, HNK Hajduk – GNK Dinamo. Photo: Zvonimir Barisin/PIXSELL

Nakon posljednjeg zvižduka talijanskog suca Fabija Maresce došlo je do incidenta nakon što je Torcida utrčala u travnjak pokušavši se probiti do južne tribine gdje su smješteni Bad Blue Boysi, ali specijalna policija je brzo dovela situaciju pod kontrolom.

KAOS U SPLITU Torcida probila ogradu i krenula prema Boysima. Neredi se preselili na ulice!

Dinamo će u prvoj utakmici finala koja je na rasporedu 15. svibnja dočekati Rijeku na Maksimiru dok je uzvrat predviđen za 30. svibnja na Rujevici.