KAOS U SPLITU Torcida probila ogradu i krenula prema Boysima. Neredi se preselili na ulice!

03.04.2024., stadion Poljud, Split - SuperSport Hrvatski nogometni kup, polufinale, HNK Hajduk - GNK Dinamo. Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Ivana Ivanovic/PIXSELL

Nogometaši Hajduka izgubili su u srijedu u polufinalu SuperSport Hrvatskog kupa od Dinama. Jedini pogodak postigao je Sandro Kulenović u 15. minuti. Odmah nakon što je talijanski sudac označio kraj utakmice, došlo je do incidenta.

Torcida je probila ogradu na sjevernoj tribini i krenula prema Bad Blue Boysima koji se nalaze na drugoj strani stadiona. Igrači su odmah pobjegli s travnjaka, specijalna policija je brzo reagirala, odbila Torcidu i tako spriječila dodatan incident.

Sukob se nastavio i izvan stadiona gdje je policija upotrijebila suzavac kako bi rastjerala bijesnu Torcidu.

Gore kontejneri, a sukobi s policijom se produbljuju. Navijači ih zasipaju kamenjem i gađaju različitim predmetima.

Područje oko Poljuda cijelo vrijeme nadlijeće helikopter. Navijače Dinama i igrače policija je još u 22.30 držala na stadionu.

NIJE BILO UGODNO Jakirović o scenama nakon utakmice: ‘Skoro mi je zadnja loža otišla’

NAGRĐENA ‘LJEPOTICA’ Pogledajte kako izgleda Poljud nakon divljanja Torcide

U finalu 33. izdanja hrvatskog nogometnog Kupa igrat će Dinamo i Rijeka. Ove godine finale se igra na dvije utakmice, prva je 15. svibnja u Zagrebu, a uzvrat je na Dan državnosti, 30. svibnja na Rujevici.

Dinamo je na Poljudu pobijedio Hajduk sa 1-0 golom Sandra Kulenovića u 15. minuti, dok je Rijeka u prvom polufinalnom ogledu na stadionu u Kranjčevićevoj ulici identičnim rezultatom porazila Lokomotivu golom Ivana Smolčića u 70. minuti.

NEVJEROJATNA DRAMA Dinamo nakon šokantne završnice u finalu Kupa: Perišić debitirao za Hajduk

JEDNO POLUFINALE MANJE Rijeka prvi finalist Kupa: Smolčić zabio nakon kontroverzno izborenog kornera