EP u rukometu: Slovenija pobijedila Nizozemsku

U prvom susretu 3. kola skupine II Europskog rukometnog prvenstva, reprezentacija Slovenije je u Hamburgu pobijedila Nizozemsku sa 37-34 (19-13).

Prva je to slovenska pobjeda u drugom dijelu natjecanja u Hamburgu, čime je zadržala minimalne nade za plasman u polufinale ili barem utakmicu za konačno peto mjesto.

Slovenija je već u prvom poluvremenu vodila sa šest razlike (19-13), da bi u nastavku stigla i do + 8 (24-16). Nizozemska se u završnici u nekoliko navrata uspjela približiti na dva gola zaostatka, no više od toga nije išlo.

Sloveniju su do pobjede predvodili Kristijan Horžen, Nejc Cehte i Gašper Marguč sa po šest golova, dok su na suprotnoj strani najefikasniji bili Niels Gerardus Versteijnen sa 15 i Luc Steins sa šest golova.

Kasnije se još sastaju Švedska – Portugal (18.00), te Norveška – Danska.

Na ljestvici vodi Danska sa šest bodova, dok Švedska, Portugal i Slovenija imaju po četiri boda, no Šveđani i Portugalci imaju i susret manje.