MAĐARSKA – HRVATSKA 29:26 Mađarska slavila nad Hrvatskom, ništa od borbe za medalje. Igrač utakmice je mađarski vratar

20.01.2024., Lanxess Arena, Koeln, Njemacka - EHF Europsko prvenstvo u rukometu 2024. u Njemackoj. Drugi krug, skupina 1, Madjarska - Hrvatska. Dominik Mathe. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatski rukometaši kreću u lov na polufinale nakon poraza od Francuske, Mađarska je sljedeća

Hrvatska rukometna reprezentacija igra važnu utakmicu drugog kruga na Europskom prvenstvu. Hrvatska je u situaciji da mora pobijediti u sve tri preostale utakmice ovog dijela grupne faze želi li se plasirati u polufinale. Prva od tih triju utakmica je ogled protiv Mađarske, a slijede Island i Njemačka. Pobjeda ostavlja Hrvatsku u igri za polufinale, a poraz gotovo sigurno znači kraj nade o medalji.

Bojan Lah i David Sok su suci današnje utakmice, dolaze iz Slovenije.

Ni danas nema kapetana Domagoja Duvnjaka. Duvnjak se još oporavlja od bolesti te je bolje nego što je bio, ali danas ga još neće biti u sastavu.

TIJEK UTAKMICE PRATITE OVDJE:

60′ Kraj u Kolnu.
59′ Gotovo… Imamo igrača više i Srna poklanja loptu Mađarima, odlaze u kontru i odlaze na +3.
59′ Ligetvari nogometnim startom ruši Srnu, imat ćemo igrača više do kraja susreta.58′ Soliranje Bode, Mandić brani i drži nas na životu.
58′ Lučin se probao iskupiti, silovito je pucao, pročitao ga je Bartucz i dvije minute prije kraja imamo -2.
57′ Kakav kiks naših, Lučin baca loptu u bunar, Mađari zabijaju prvi put iz kontre na utakmici, 27:25.
57′ Mandić brani sedmerac, lopta se odbija Lekaju točno u ruke…57′ Banhidi je opet izborio sedmerac na crti.
56′ Pet minuta do kraja Klarica zabija za izjednačenje, idemo po pobjedu!55′ Školski Mađari daju na krilo s igračem više, Imre zabija, Klarica na drugoj strani smanjuje na -1.
54′ Kušan se hrvao na crti i zaradio sedmerac, Glavaš ga još jednom pogađa.
54′ Mađari lagano pronalaze Imrea na krilu s dva igrača više, 24:22 za Mađare.
53′ Sreća za nas, lopta od bloka ulazi u gol, Bartucz se spotaknuo na crti i poklonio nam pogodak.53′ Dvije minute i za Načinovića, imamo -2 i dva igrača manje trenutno…
53′ Načinović je laktom zahvatio Šipoša po licu, Slovenci idu provjeravati situaciju.
52′ Lekaj siguran sa sedam metara, +2 za Mađarsku, 23:21.
52′ Katastrofalan potez Kušana, ruši Fazekaša u prodoru, sedam metara i isključenje…51′ Lomi se susret, opet smo pasivni u napadu, Mađari love +2.
50′ Bomba Bode, Kuzmanović nije ništa mogao, 22:21 za Mađare.
48′ Bodo nam prodaje istu varku već po tko zna koji put, skok, od poda i gol. Gubimo loptu i Mađari se vraćaju u vodstvo.47′ Kažnjavamo Mađare s igračem više, Glavaš lagano zabija s krila.
47′ Šipošu dvije minute zbog lakta prema licu Lučina.46′ Ogroman kut za Imrea na krilu, lakoćom zabija, 19:19.
46′ Obrana iz prostora Bode. Glavaš preuzima odgovornost za sedmerac i zabija, vraća nas u vodstvo.
45′ Kakva obrana Kuzmanovića, Bodo je prodao varku, izbio sam pred našeg vratara, ali opet brani zicer.42′ Karačić preuzima odgovornost, zabija izvana, idemo, treba nam dobra obrana.41′ Brz odgovor Mađara, Bodo silovito s deset metara.
40′ Vodimo! Ukradena lopta, otvaranje na krilo, Glavaš siguran, 16:17.40′ Dva brza pogotka, Mathe na jednoj strani, Karačić na drugoj.
39′ Konačno smo došli do izjednačenja, Maraš zabija frkom s poda, Bartucz se još ozlijedio prilikom pada.
38′ Odličan Kuzmanović nas drži u igri, idemo po to izjednačenje više! Nismo zabili pogodak preko 5 minuta.
36′ Bartucz brani pokušaj Srne koji se diže s 10 metara iako imamo igrača više, ne iskorištavamo ga kombinatirokom.36′ Bartucz brani pokušaj Srne koji se diže s 10 metara iako imamo igrača više, ne iskorištavamo ga kombinatirokom.
35′ Evo prilike za nas, drugo isključenje kod Mađarske, Bodo ruši Maraša i ide na hlađenje, idemo vratiti stvari na početak!
35′ Napotrebno jurcanje Maraša, pucao je s 10 metara preko bloka, bespotrebno. Kuzmanović još jednom brani na drugoj strani.
33′ Prvi pogodak Karačića na susretu, iskoristio je mali prostor na desnoj strani i pucao pokraj Bartucza.

33′ Lekaj miran sa sedam metara, odlaze Mađari na 15:13.
33′ Sedmerac i dvije minute isključenja za Klaricu, Banhidi je još jednom napravio dar-mar na crti.
32′ Bartucz lovi živu loptu Srne koji je pucao s devet metara.
31′ Počelo je drugo poluvrijeme.
Kuzmanović ulazi na gol umjesto Mandića na otvaranju poluvremena. Odmah otvara s prvom obranom.

30′ Srna pod prekršajem do pogotka za -1, još posljednji napad Mađarske pred kraj poluvremena.
28′ Četvrti pogodak Imrea, uz težak kut zabija s krila.
28′ Maraš odgovara na drugoj strani istom mjerom, preko bloka za -1.
27′ Ancsin se diže s 10 metara i zabija, 13:11.
25′ Suci podižu ruku, Lučin se diže s devet metara, Bartucz u jednu stranu, lopta u drugu.
24′ Fazekaš iskorištava igrača više, Mađari su igrali 7 na 5 u napadu i pronašli rupu u našoj obrani, 12:10.
24′ Banhidi radi kaos na crti, još jedno isključenje, Kušan ga je hrvačkim zahvatom spustio na zemlju.
22′ Ma ne, ne treba nam sreća ili greška Mađara, Mandić sjajno brani danas.
20′ Kušan s crte uz ponešto sreće zabija, lopta se odbila od Bartucza u mrežu.

19′ Fazekaš iskorištava igrača više, vraćaju vodstvo +2.
19′ Evo nas na samo -1!
16′ Lučin solo akcijom zabija, vraća nas na -3.
15′ Prvo isključenje kod nas, Jelinić je srušio Banhidija na crti. Lekaj siguran sa sedam metara, 9:5 za Mađare.
15′ Bartucz brani zicer Načinovića
12′ Klarica dobro prepoznaje situaciju, Načinović pravi prostor na crti, dobija loptu i iskusno zabija za 7:5.
11′ Odlaze Mađari na +3, dva pogotka Imrea u manje od minute, opet gubimo lopte, sporimo smo u napadu… Perkovac zove time out.
10′ Klarica prodorom stvara višak za Jelinića na krilu, Bartucz nije imao šanse.
9′ Bodo dolazi do otpadka i posprema loptu pokraj Mandića za +2 Mađara.
9′ Opet bacamo loptu u bunar prilikom napada 6 na 5.
8′ Prvo isključenje na susretu, Ancsin ruši Načinovića u hrvačkom dvoboju na crti.
7′ Srna s devet metara, Ancsin odgovara odmah na drugoj strani, 4:3.
6′ Sterilno Mađari izgledaju u napadu, ali ide im s crte, Banhidi još jednom ih vraća u vodstvo, 3:2.
6′ Ancsin se digao s osam metara, Mandić brani.
5′ Načinović vraća stvari na početak, Klarica ga je proigrao na crti.
5′ Banhidi s crte za vodstvo Mađara, na drugoj strani oštar prekršaj nad Cindrićem, suci se još ne odlučuju za isključenje.
4′ Ancsin zabija prvi pogodak za Mađarsku nakon tri minute igre.
2′ Srna nas dovodi u vodstvo pogotkom s devet metara.
1′ Prodor Klarice nakon križanja sa Srnom, brani mađarski vratar.
1′ Kreće susret u Kolnu.