DRAMA DO SAMOG KRAJA Šibenik slavio protiv Dubrave, odluka o prvaku u zadnjem kolu protiv Zrinskog

19.05.2024., Sibenik - Prva Hrvatska nogmetna liga, 31.kolo, HNK Sibenik - HNK Vukovar.
Mario Carevic. Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U pretposljednjem kolu 1. NL Šibenik je na domaćem terenu pobijedio 1:0 protiv Dubrave Tim Kabel i upisao prijeko potrebna tri boda u borbi za naslov prvaka i promocije u SuperSport HNL. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Ivan Delić u 42. minuti utakmice.

Već u trećoj minuti zatresla se mreža Dubrave, također je riječ o Deliću, ali slavlje domaćina je kratko trajalo jer je dosuđeno zaleđe. Čak dva puta na Šubićevcu tresla se greda u prvom dijelu, Šibenčani su bili jako blizu pogodaka, ali sam okvir gola spasio je goste s istoka Zagreba.

Ipak, Šibeniku se sve vratilo nakon tih promašaja jer je nakon odličnog napada u 42. minuti Laća ubacio loptu s lijeve strane, a Delić je poslao loptu u mrežu za veliko slavlje.