ATP SHENZHEN Čilić slavio protiv Millmana, u četvrtfinalu na Chunga

EPA/JUSTIN LANE

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić u drugom je kolu ATP turnira u Shenzhenu svladao Australca Johna Millmana sa 6:3, 4:6 i 6:3 za sat i 56 minuta igre te se plasirao u četvrtfinale turnira, na kojem je drugi nositelj.

Čilić je bolje otvorio susret, oduzevši protivniku u prvom setu dva puta servis, dok je sačuvao vlastiti. Ipak, u drugom setu došlo je do pada koncentracije, nakon kratkog prekida zbog kiše. Čilićeve pogreške omogućile su break Australcu, kojeg je zadržao do kraja seta. Odlučujući set bio je tvrđi, a ključni break napravio je Marin u šestoj igri.

Čilić u četvrtfinalu čeka Južnokorejca Hyeona Chunga, koji je sa 6:2 i 6:0 bio bolji od Aljaža Bedenea.