ATP PARIZ Čilić poražen od Dimitrova, nije iskoristio niti jednu od deset break prilika

EPA/KIYOSHI OTA

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izgubio je u srijedu susret drugog kola ATP Mastersa u Parizu. Bolji od njega u dva tie-breaka bio je Bugarin Grigor Dimitrov.

Dimitrov tijekom dva sata i 14 minuta igre nije uspio doći niti do jedne break prilike, dok ih je Marin imao čak deset. Ipak, niti jednu nije iskoristio. Čilić je servirao sedam aseva, dvostruko manje od svog današnjeg protivnika. Imao je tri dvostruke pogreške, tkođer duplo manje od Dimitrova, 29. igrača svijeta.

U oba seta pobjednika je odlučivao tie-break, u kojima je Dimitrov iskoristio Čilićeve pogreške i došao do pobjede.

U drugom kolu Pariza u srijedu će na terene i Borna Ćorić, koji igra protiv trećeg reketa svijeta Andyja Murrayja. Biti će to njihov treći međusobni ogled, a skor je 1:1. Murray je slavio u Davis Cupu 2013. godine (6:3, 6:0, 6:3), dok je Borna bio bolji ove godine u Dubaiju (6:1, 6:3).