PREMIERLIGA Slavlja Sunderlanda i Newcastlea, Aston Villa ispala iz lige nakon 29 godina

EPA/PETER POWELL

Nogometšai Aston Ville ispali su iz Premierlige prvi put nakon 1987. godine, nakon subotnjeg poraza od Manchester Uniteda. Jedini pogodak na utakmici zabio je Marcus Rashford. Deveti je to uzastopni poraz Ville, koja je sada 15 bodova od sigurnosti, a do kraja sezone još su samo četiri utakmice.

U ostalim utakmicama dana, Sunderland je s 3:0 slavio kod Norwicha. Pogotke su postigli Borini sa bijele točke u 41. minuti, Defoe u 53., te Watmore u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Everton i Southampton podijelili su bodove. Utakmica je završila 1:1, a strijelci su bili Mori za Everton u 68., te Mane za Southampton u 76. minuti. Nogometaši Newcastlea upisali su uvjerljivu pobjedu nad Swanseajem. Utakmica je završila 3:0, a pogotke su postigli Lascelles (40′), Sissoko (82′) i Townsend (89′).

Watford je minimalno slavio kod WBA. Jedini pogodak postigao je Watson u 27. minuti. Dodajmo da je Berahino promašio dva jedanaesterca za domaćine, u 67. i 87. minuti susreta.

Posljednju utakmicu dana igraju Chelsea i Manchester City.