LIGA PRVAKA Pobjeda Vardara odvela PPD Zagreb u osminu finala

09.03.2017., Arena Zagreb, Zagreb - VELUX EHF Liga prvaka, skupina B, 14. kolo, RK PPD Zagreb - RK Celje Pivovarna Lasko. Zlatko Horvat.

U susretu posljednjeg, 14. kola, skupine B rukometne Lige prvaka skopski Vardar je u nedjelju na domaćem terenu svladao švedski Kristianstad sa 32-29 (17-13), i time je omogućio rukometašima PPD Zagreba plasman u osminu finala.

Rukometaše PPD Zagreba u osminu finala vodila je samo pobjeda Vardara, koji već ranije osigurao prvo mjesto u skupini.  Vardar je stalno bio u prednosti, a početkom drugog poluvremana, u 32. minuti, vodio je 19-13. Ipak, do 38. minute švedski Kristianstad uspio je smanjiti zaostatak, i do kraja susreta su bili na gol ili dva od Vardara. No, na kraju je makedonska momčad slavila 32-29.

Od trojice Hrvata u redovima Vardara najefikasniji je bio Ivan Čupić sa 4 gola. Ivan Karačić zabio je 3, a Luka Cindrić 2 pogotka.