Vušković zabio dva gola u pobjedi Hajdukovih juniora

30.09.2023., Vinkovci - Utakmica NK Cibalia - HNK Hajduk juniori. Luka Vuskovic Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Davor Javorovic/PIXSELL

Juniori Hajduka u petak su slavili s 5:2 protiv Šibenika u 13. kolu NL juniora.

Šibenik je poveo u desetoj minuti golom Sekulića, a do poluvremena Hajduk je okrenuo na 2:1 golovima 16-godišnjeg Luke Vuškovića u 33. i 39. minuti iz jedanaesterca. U 50. minuti Bačić je zabio za 3:1, a osam minuta kasnije Sekulić je svojim drugim golom smanjio na 3:2. Do kraja je Hajduk golovima Reića u 70. i Lončara u 78. iz jedanaesterca stigao do uvjerljive pobjede.

Hajduk je nedavno Vuškovića prodao Tottenhamu, u najvećem transferu u povijesti kluba. Splićani će za Vuškovića dobiti zajamčenih 11 milijuna eura, a stručnjak za transfere Fabrizio Romano objavio je da će se iznos popeti do 13,8 milijuna eura. Vušković će se Tottenhamu priključiti kada napuni 18 godina, a to će se dogoditi u veljači 2025. godine. Dotad će biti član Hajduka.

Koncem rujna Vušković je odigrao prvu utakmicu od 28. svibnja, kada je u posljednjem kolu SuperSport HNL-a igrao za seniore u pobjedi 3:0 nad Šibenikom.