ŠOK U RIMU Nastavak velike rezultatske krize: Đoković doživio jedan od najbržih poraza u karijeri

epa11274879 Novak Djokovic of Serbia in action during his quarter final match against Alex De Minaur of Australia at the ATP Monte Carlo Masters tennis tournament in Roquebrune Cap Martin, France, 12 April 2024.  EPA/SEBASTIEN NOGIER

EPA/SEBASTIEN NOGIER

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković poražen je u trećem kolu zemljanog ATP Masters 1000 turnira u Rimu, bolji je od njega bio Čileanac Alejandro Tabilo sa 6:2, 6:3 nakon svega 68 minuta igre.

Đoković nije izgledao dobro od samog početka te je Tabilo prvi set poveo s čak 4:0, nakon što je dva puta s lakoćom oduzeo servis najuspješnijem tenisaču u povijesti.

Publika u Rimu je uvijek na Đokovićevoj strani te su ga i danas pokušali probuditi, no Tabillo mu je, kao i u prvom setu, i na otvaranju drugog odmah oduzeo servis i napravio break.

Oba tenisača bila su sigurna na svojim servisima do devetog gema drugog seta kada Tabillo radi novi break za konačnih 6:3 u drugom setu.

Podsjetimo, bilo je upitno hoće li Đoković igrati ovaj meč nakon što je pogođen bocom u glavu u petak. Budući da je bio veliki favorit za osvajanje turnira, Đoković je odlučio ipak igrati, no očigledno nije bio na svojoj uobičajenoj razini.

Ovim porazom se produljila Đokovićeva rezultatska kriza – ove sezone nije osvojio još niti jedan trofej.

NE MOŽE MU BOCA NIŠTA Nakon bizarne nezgode Đoković ipak nastavlja igrati na Mastersu u Rimu