Nogometaši Švedske u subotu su u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za odlazak na EURO 2016. svladali Dansku sa 2:1. Napadač PSG-a uspio je postići pogodak u 50. minuti iz jedanaesterca, što mu je prvi pogodak protiv Danske.

Švedsku je u vodstvo doveo Forsberg u 45. minuti, a konačni rezultat postavio je Jorgensen u 80. minuti susreta. Bilo je prilika sa obje strane, ali danski je vratar Kasper Schmeichel nekoliko puta odlično reagirao, a napadači obje reprezentacije nisu se istakli preciznošću – promašivali su i Ibrahimović i Bendtner.

Danska je mogla izgubiti i s većom razlikom, ali Schmeichel je odradio odličan posao. Švedska je nakon 2:0 nastavljala napadati, ali umjesto toga pogodak su primili.

Uzvrat je na rasporedu u utorak u Kopenhagenu. Biti će to 105. susret između skandinavskih rivala.