epa06129313 Stipe Zunic of Croatia celebrates winning the bronze medal in the men's Shot Put final at the London 2017 IAAF World Championships in London, Britain, 06 August 2017.  EPA/FRANCK ROBICHON

Hrvatski bacač kugle Stipe Žunić (26) osvojio je u nedjelju brončanu medalju na Svjetskom atletskom prvenstvu u Londonu sa hicem od 21.46 metara. Postao je tako prvim hrvatskim atletičarom koji se popeo na pobjedničko postolje na svjetskim atletskim prvenstvima na otvorenom.

Naslov svjetskog prvaka otišao je Tomu Walshu sa Novog Zelanda, koji je kuglu bacio 22.03 metara. Srebrnu medalju osvojio je Amerikanac Joe Kovacs sa hicem od 21.66 metara.

U prvoj seriji je Žunić bacio 21.01 m, u drugoj je bacio hitac vrijedan bronce, u trećoj je njegova kugla poletjela na 21.04 m, a u četvrtoj 21.08 m. Žunić je u petoj seriji bacio vrlo daleko, možda i na daljinu novog osobnog rekorda, ali ga je silina hica povuka u prijestup. Naš je rekorder prestupio i u šestoj seriji, a na kraju je osvojio broncu sa hicem koji je bio samo dva centimetra kraći od svog hrvatskog rekorda.