UŽIVO: Gotovo je! Euforija na punom Poljudu! Pukštas donio Hajduku pobjedu

30.07.2023., Split - SuperSport HNL, 02. kolo, HNK Hajduk - HNK Rijeka. Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka i Rijeke u nedjelju od 21 sat na rasprodanom Poljudu igraju prvi ovosezonski Jadranski derbi u sklopu 2. kola SuperSport HNL-a.

Hajduk u njega ulazi nakon pobjede nad Dinamom dok je Rijeka svladala Rudeš, a bolja je bila i u europskom ogledu s kosovskim Dukagjinijem. Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Kalinića, Mikanovića, Grgića i Prpića dok su gosti bez problema s izostancima.

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će asistirati Marjan Tomas (Osijek), Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina) i Mateo Erceg (Benkovac) dok će u VAR sobi biti Ante Čuljak (Zagreb) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat susreta je Darko Kolesarić (Osijek), kontrolor suđenja Ivica Modrić (Zagreb), a časnik za sigurnost Jurica Jurjević.

Torcida je objavila da će uoči na svim ulazima na sjevernu i istočnu tribinu stajati kutije za donaciju za pomoć Slavoniji. “Naši Slavonci, nažalost, još uvijek zbrajaju štete i suočavaju se s posljedicama strašnoga nevremena koje je u kratkom periodu odnijelo godine i desetljeća rada, truda i predanosti i uništilo njihova imanja, polja i domove. Ajmo im danas pokazati da nisu sami i da nisu zaboravljeni!”, napisali su.

Početne postave:

Hajduk: Lučić – Moufi, Ferro, Šarlija, Melnjak – Pukštas, Krovinović – Sahiti, Odjidja-Ofoe, Mlakar – Livaja

Rijeka: Labrović – Galešić, Dilaver, Mitrović, Čabraja – Banda, Hodža – Grgić, Fruk, Janković – Obregon

Tijek susreta:

90+5′ Gotova je utakmica, Hajduk je slavio u Jadranskom derbiju golom Rokasa Pukštasa!

90′ Igrat će se još najmanje pet minuta sudačke nadoknade

86′ Ivanović je pucao, a lopta je od bloka završila u korneru.

84′ Djouahra je zaradio četvrti žuti karton za Rijeku

80′ Nova promjena kod Hajduka. Izlazi Moufi, ulazi Niko Sigur

77′ Alen Grgić je opalio s oko 25 metara i za malo promašio gol.

71′ Nova promjena kod Hajduka. U igru ulaze Ivan Dolček i Dajaku, izlaze Sahiti i Mlakar

68′ Službeni spiker rekao je da je večeras na Poljudu 32.548 gledatelja

68′ Iz igre kod Hajduka izlazi Odjidja, ulazi Benmrahou

67′ Fruk je ubacio, ali otišlo je to daleko u aut

66′ Spremni su nogometaši Rijeke izvesti slobodni udarac, no došlo je do prekida susreta zbog guste magle zbog bakljade Torcide

66′ Izlazi Obregon kod Rijeke, ulazi Ivanović

64′ Selahi je zaradio žuti karton

61′ Žuti karton za Lepinjicu zbog prekršaja na Odjidjom

60′ Kod Rijeke izlaze Janković i Mitrović, ulaze Danilo Veiga i Djouahra

58′ Pokušao je Odjidja s tridesetak metara, odlazi to visoko iznad gola Labrovića

56′ Pokušao je sada ponovno Livaja. Sjurio se u kazneni prostor Rijeke, prvi pokušaj završio je u bloku riječke obrane, a drugi pokušaj odlazi malo pored gola

54′ Žuti karton sada za Livaju zbog prekršaja

50′ Delirij na Poljudu! Rokas Pukštas je strijelac! Odjidja je izveo korner, Šarlija pogađa gredu glavom, lopta se odbija do Moufija koji puca prema vratima, a na kraju se najbolje snašao mladi Amerikanac koji dovodi Hajduk u vodstvo.

46′ Dvije promjene napravio je Jakirović na poluvremenu. Selahi i Lepinija ušli su u igru, izašli su Banda i Hodža

45+2′ Završeno je prvo poluvrijeme

45+2′ Ferro je dugom loptom lijepo pronašao Livaju, on puca u padu, no njegov udarac odlazi pored vratnice

45′ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

41′ Sada prekršaj Moufija nad Hodžom. Slobodan udarac izveo je Fruk, ali sve završava u živom zidu Splićana

39′ Sahiti je sada odlično pronašao Livaju, on se okreće i puca, Labrović odlično ‘skida’. No, naknadno je označeno zaleđe pa od pogotka ne bi bilo ništa da je Livaja i pogodio

38′ Livaja je fenomenalno pronašao Pukštasa, on snažno puca, ali Labrović sjajno brani

37′ Slobodan udarac izveo je Odjidja, nezgodan je ubačaj bio, Labrović je skrenuo u korner

30′ Hodža je zbog starta na Livaji zaradio žuti karton

28′ Pukštas je poslao sjajan ubačaj prema Odjidji-Ofoeu, Belgijcu je falilo nekoliko centimetara u skoku da zahvati loptu.

25′ Fantastičan pokušaj Livaje iskosa, obranio je to Labrović. Na odbijenu loptu natrčao je Melnjak, a njegov udarac završava u bloku i autu.

23′ Ponovno kraći prekid igre. Melnjak i Fruk su se sudarili nogama tijekom klizećeg starta pa je igraču Rijeke trebalo nešto više vremena da se ustane.

20′ Nakon duge pripreme, Marijan Čabraja je iz slobodnog udarca pucao malo pored gola Lučića.

17′ Kratak prekid utakmice zbog ozljede Jankovića. Veznjak Rijeke se pridigao i utakmica je nastavljena.

12′ Uputio je Odjidja nešto između centaršuta i udarca prema golu Rijeke, no Labrović je siguran

9′ Moufi daje za Livaju u prostor, nesporazum Dilavera i Labrovića, zamalo je Livaja prvi došao do lopte. Vratar Rijeke ipak uklizava i izbacuje u aut.

2′ Trese se vratnica! Toni Fruk je s 20-ak metara potegnuo prema golu i pogodio nekoga od igrača Hajduka pa se lopta odbila u stativu. Malo je nedostajalo da završi u golu.

1′ Utakmica je počela. Atmosfera na Poljudu je fantastična!