Rijeka i Osijek minimalnim pobjedama započeli europsku sezonu

27.07.2023., Opus Arena, Osijek - Prva utakmica 2. pretkola UEFA Konferencijske lige, NK Osijek - ZTE. Ramon Mierez, Attila Mocsi Photo: Ivica Galovic/PIXSELL

Ivica Galovic / Pixsell

Prvim utakmicama drugog kola kvalifikacija Konferencijske lige ovosezonski europski put su započeli Rijeka i Osijek. Rijeka je u Prištini svladala kosovski Dukagjini rezultatom 0:1 (0:1), a Bijelo-plavi su pred 12.011 gledatelja na Opus Areni identičnim rezultatom 1:0 (0:0) pobijedili mađarski ZTE. Uzvratni dvoboji su na rasporedu za tjedan dana na Rujevici odnosno u Zalaegerszegu.

Izabranici Sergeja Jakirovića su na stadionu Fadil Vokrri do zgoditka vrijednog pobjede došli nakon pola sata igre kada je Obregon proigrao Jankovića, a on je snažnim i preciznim udarce s ruba šesnaesterca pogodio suprotnu malu mrežicu. Mladi ofenzivac je tako nastavio dobru formu na startu nove sezone obzirom da je proteklog vikenda upisao dva gola u uvjerljivoj pobjedi nad Rudešom. Posao Rijeci je bio olakšan od 62. minute kada je zbog drugog žutog kartona igru morao napustiti Merlaku.

27.07.2023., Opus Arena, Osijek – Prva utakmica 2. pretkola UEFA Konferencijske lige, NK Osijek – ZTE. Darko Nejasmic Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Osijek je pak tijekom utakmice imao bolje šanse od ZTE-a, no put do suparničke mreže su pronašli tek u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je nakon ubačaja Gržana s desne strane glavom s druge stative loptu u mrežu proslijedio Ramon Mierez. Momčad koju vodi Stjepan Tomas je prethodno najbliže golu bila u 39. i 41. minuti kada su Nejašmić i Lovrić pogodili vratnicu.

Kad su u pitanju ostali nama zanimljivi susretu drugog pretkola recimo da su Cluj i Adana Demirspor odigrali 1:1. Pobjednik tog dvoboja u trećem kolu čeka boljeg iz sraza Osijeka i ZTE-a. B36 Torshavn s Farskih otoka je pak s 2:1 svladao velški Haverfordwest, a radi se o paru koji se križa s Rijekom odnosno Dukagjinijem. Aktualni pobjednik kupa Hajduka se u natjecanje uključuje od trećeg pretkola te će igrati s pobjednikom sraza PAOK-a i Beitara. U prvom srazu grčkog i izraelskog kluba odigranom u Solunu nije bilo golova.