UŽIVO: Gotova je utakmica u Budimpešti, borbena Hrvatska je ispala s EURO-a

17.01.2022., Pick Arena, Szeged, Madjarska - EHF Europsko prvenstvo, skupina C, 3. kolo, Hrvatska - Ukrajina.  Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija od 20.30 sati u Budimpešti igra protiv Danske drugu utakmicu drugog kruga Europskog prvenstva.

Danska u dosadašnjem dijelu prvenstva još nije izgubila i po mnogima je najveći favorit za zlato.

U dosadašnje četiri utakmice na Euru, izabranici Hrvoja Horvata upisali su dvije pobjede i dva poraza pa su jedini u drugoj fazi bez bodova u skupini. Slavili su protiv Srbije i Ukrajine, a poraženi od Francuske i Crne Gore.

želi li do polufinala, Hrvatska mora pobijediti u sve tri preostale utakmice drugog kruga.

Za utakmicu protiv Danske Horvat je napravio još nekoliko promjena. Dolazi Kristian Pilipović koji je stekao pravo nastupa za Hrvatsku te Mateo Maraš. Trebao je zaigrati i Lovro Mihić, no on je u subotu dobio pozitivan nalaz na koronavirus.

U skupini u kojoj je Hrvatska ranije u subotu Nizozemska je slavila protiv Crne Gore, dok je Island bio uvjerljiv protiv Francuza.

Tijek susreta:

60′ Marić još jednom pogađa – utakmica je gotova, Danska je slavila, Hrvatska ispala

59′ Gotovo je, Lauge odvodi Dansku na 27:24 manje od minutu do kraja

59′ Marić je još jednom siguran, sedmi mu je to gol večeras. Minutu i pol do kraja Danska ima dva gola prednosti

58′ Ruke sudaca su u zraku u napadu Danaca. Hansen je opalio i – pogodio – Danska je opet na +3

57′ Sedmerac za Hrvatsku, obrana iz prostora. Čupić ponovno protiv Landina – sad je prošao. 25:23 je

56′ Alilović brani zicer!

55′ Novi gol za Dansku – Gidsel je strijelac. Marić s crte vraća na -3 Hrvatske

55′ Martinović puca pored gola. Time-out za Dansku

54′ Gol za Dansku – Svan pogađa s krila – 24:21

54′ Dvije minute isključenja za Načinovića

53′ Pogodak postiže Čupić, Danci su tražili prijestup

53′ Horvat zove još jedan time-out

52′ Marić pogađa s crte, no odmah odgovara Jakobsen

50′ Dancima je suđeno probijanje, a onda je loptu izgubila i Hrvatska

49′ Pokušao je Lučin, Landin upisao još jednu obranu

48′ Hansen je snažno pucao i – pogodio. 22:19 je za Dansku

47′ Prošlo je sada dodavanje Cindrića na crtu za Marića, no vratar mu je obranio

46′ Dobra akcija i naših. Jelinić, s povezom na glavi, pogađa s krila.

45′ Dobru akciju Danske zaključio je Lauge pogotkom – 21:18

44′ Prolazi Cindrić! 20:18 za Dansku

43′ Nova izgubljena lopta naših, no zbog pogreške u vođenju lopta je oduzeta Dancima. Hrvatska je kompletna.

42′ Nije prošlo proigravanje Lučina na crtu za Marića. Nova prilika za povećanje danskog vodstva, još smo minutu s igračem manje. Gidsel je to iskoristio i Danska je na 20:17

42′ Hansen je nezaustavljiv, pogodio iz sedmerca. Šesti mu je to gol iz devet pokušaja

41′ Još jedna obrana Pilipovića! Pogađa Marić, evo nas opet na -1. Odmah u sljedećem napadu isključenje za Jakova Gojuna i sedmerac za Dansku

40′ Pilipović je obranio, a Lučin u trku pokušao zabiti na prazan gol. Promašio je.

39′ Martinović je pogodio za 18:16

38′ Danska cijelo vrijeme napad igra sedam na šest. Hansen preuzima odgovornost i još jednom pogađa. Horvat zove time-out

37′ Lučin je dao na krilo za Jelinića, koji je siguran za 17:15

36′ Hansen pogađa gredu, no lopta se odbija ponovno u ruke Danaca. Na crtu za Saugstrupa, koji je siguran

35′ Martinović je strijelac za 16:14

34′ Suđena obrana iz prostora i sedmerac za Dansku. Hansen je siguran – 16:13

33′ Jensen vraća Dansku na +3. U sljedećem napadu siguran je Čupić

33′ Pokušao je brzo Lučin, no njegov udarac nije precizan

32′ Danska sada igra bez vratara, pogodio je Hansen

32′ Odgovara Marino Marić, Hrvatka se vratila na -1

31′ Prvi napad za Dansku u nastavku iskoristio je Jensen s crte. 13:11 je

31′ Počelo je drugo poluvrijeme u Budimpešti!

30′ Kraj je prvog poluvremena

30′ Lauge prošao za 12:10, drugi je ovo pogodak Danske zaredom. Marić pogađa za 12:11

28′ Sedmerac je iznudio Lučin. Izvodi ga Čupić – no, dvometraš Landin brani

28′ Jakobsen zabija još jedan gol, svoj peti večeras. Prije pogotka, Danske je više od pet minuta bila bez gola. 11:10 za Dansku

26′ Hansen je opet pokušao, no gol su spriječili Mirko Alilović i greda. Pokušao je Maraš, no Landin je obranio

25′ Sjajan pokušaj Lučina, no vratar mu je obranio. No, onda Marino Marić pogađa iza leđa, već je tako zabijao. Hrvatska je na 10:10!

24′ Gidsel promašuje gol. Sve su glasniji navijači na tribinama – dvije minute isključenja ‘zaradio’ je Kirkelokke

23′ Maraš opet pogađa! Odličan debi za mladog rukometaša. Rezultat je 10:9

22′ Hansen je probao ‘s poda’, no lopta je odsjela na vratnici. Ivan Martinović zabija brzi gol za 9:8, no Jakobsen odmah vraća Dansku na +2

21′ Danska je sada zatražila time-out

20′ Jakobsen ponovno ima rješenje, Danske na +3. Glavaš zabija za 9:7

19′ Druga obrana Mirka Alilovića na utakmici. Na drugoj strani pogađa Tin Lučin za 8:6 – to mu je već četvrti gol večeras

18′ Sada je Hrvatska bez gola već pet minuta. U napadu se čini da nemamo rješenja. Suci su digli ruke, prijeti nam pasivni napad. Maraš se diže – i pogađa za 8:5

17′ Horvat je pozvao minutu odmora

17′ Danska vodi 8:4 pogodio je Gidsel

16′ Nova izgubljena lopta naših, no Alilović brani zicer. Imao je potom Čupić priliku, ali – promašuje

14′ Hansen s druge strane precizan za +2 Danske, a potom ih Gidsel odvodi na 7:4

13′ Lučin zabija svoj treći pogodak

10′ Hrvatska sad igra puno čvršće u obrani, no Jakobsen s krila pogađa za 5:3

10′ Novo isključenje za Hrvatsku. Na klupu sada mora Cindrić, uz veliko negodovanje s klupe i tribina.

9′ Teška lopta za Cindrića, na čas se činilo da smo je izgubili, no ‘iščeprkao’ ju je Čupić, a onda je Lučin dao svoj drugi gol na susretu. Vratila se Hrvatska na jedan gol zaostatka

8′ Višak na krilu iskoristio je Jakobsen i pogodio za 4:2

7′ Još jedna obrana danskog vratara Landina – obranio je Šipiću koji je pucao s crte. Lopta je vraćena Hrvatskoj, a onda je pogodio Lučin.

6′ Cindrićev udarac brani danski vratar, s druge strane pogađa Gidsel za 3:1

5′ Sedmerac je uspješno izveo Hansen. Danska vodi 2:1

5′ Na drugoj strani – sedmerac za Dansku i dvije minute za Martinovića

4′ Žuti karton za Martinovića. Cindrić ponovno hvata loptu i zaustavlja danski napad – u napadačkoj akciji Hrvatske pogodak postiže – Cindrić

3′ Naši su pokušali proigravanje za pivota, ali lotpa je na kraju izgubljena. Cindrić je sada nakratko ukrao loptu Dancima, no ponovno se našla u njihovom posjedu

2′ Iz igre je izašao Jelinić. Čini se da je dobio nekakav udarac, lice mu je krvavo. Nastavlja se danski napad – Lauge Schmidt pogađa za 1:0

1′ Hrvatska ima prvi napad, no nisu ga iskoristili.

1′ Susret u Budimpešti je počeo!

0′ U tijeku je intonacija himni Danske i Hrvatske

‘Kauboji’ od 20:30 protiv najvećih favorita za zlato. “Moramo pružiti najbolju moguću partiju”