UŽIVO: Velika pobjeda Osijeka, autogol Lučića slomio Hajduk

22.10.2023., Split - SuperSport Prva Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, HNK Hajduk - NK Osijek. Photo: Zvonimir Barisin/PIXSELL

Zvonimir Barisin/PIXSELL

Nogometaši Hajduka i Osijeka u nedjelju od 18 sati na Poljudu igraju derbi 12. kola HNL-a. U slučaju pobjede, Hajduk bi ponovno preuzeo vodeću poziciju na ljestvici, s obzirom na to da je trenutno prva Rijeka odigrala 1:1 s Istrom. S druge strane, Osijek s novim trenerom Zoranom Zekićem traži drugu uzastopnu pobjedu u prvenstvu.

Najbolji igrač Hajduka Marko Livaja utakmicu će započeti na klupi, a Ivan Leko na raspolaganju nema ni desnog beka Fahda Moufija. On je, u dogovoru s klubom u subotu otputovao u Pariz, a danas je njegova supruga rodila dijete.

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će asistirati Anto Marić (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec) i Mateo Erceg (Benkovac) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat susreta je Ivan Jurina (Zabok), kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak), a časnik za sigurnost Marko Svilić.

Početne postave:

Hajduk: Lučić – Sigur, Elez, Šarlija, Melnjak – Žaper, Pukštas, Krovinović – Benrahou, Sahiti – Trajkovski

Osijek: Malenica – Bralić, Duarte, Manev – Omerović, Brlekk, Nejašmić, Gržan – Pušić, Caktaš – Mierez

Tijek utakmice:

90+5′ Gotova je utakmica na Poljudu!

90′ Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade

88′ Gržanu je iskočio mali prst, Melnjak je od suigrača tražio da zaustave igru. Fizioterapeut Osijeka brzo ga je vratio na svoje mjesto.

87′ Nova promjena kod Osijeka. Izlazi Mierez, u igru ulazi Drambajev

86′ Livaja je dobro centrirao, Benrahou je proslijedio do Pukštasa, a u gužvi su to Osječani izbacili

85′ Lovrić je iz slobodnog udarca snažno pogodio vratnicu

83′ Diallo je ‘zaboravio’ loptu, Lovrić je krenuo, a branič Hajduka ga ruši. Dobio je žuti karton

77′ Izlazi Omerović, u igri je Fiolić

74′ novi gol Osijeka! Omerović je dobio duel s Krovinovićem, iskosa odlučuje pucati. Pogodio je stativu, a lopta se od Lučićevih leđa odbila u gol za 0:2.

73′ Lovrić je odigrao dupli pas s Omerovićem koji mu je ostavio loptu, ali Lovrić s ruba šesnaesterca gađa pokraj gola.

70′ Žaper napušta igru, umjesto njega ulazi Mikanović

70′ Livaja sada sjajno prima prsima s igračem na leđima i puca, ali odlazi to malo iznad grede

68′ Diallo je glavom zaustavio jedan udarac Osječana, Dajakuova noga potom je ostala u ‘sendviču’ u startu Lovrića, a na teren je pao i Žaper. Izgleda da je sve više problema za Hajduk, a ne pomaže ni ‘dimna zavjesa’ na terenu, od baklji

65′ Elez se ozlijedio i zamijenit će ga Diallo. Izlazi i Trajkovski, a ulazi Dajaku.

62′ Mkrtchyan je odmah napravio prekršaj nad Sahitijem, slobodan udarac izvodi benrahou, ali Osječani izbijaju

61′ Strijelac Brlek izlazi iz igre, ulazi Mkrtchyan

61′ Žuti karton sada za Omerovića

59′ Trajkovski, koji se prebacio na lijevo krilo, poslao je dobar centaršut u peterac, ali je lopta za par centimetara preletjela Livaju.

56′ U igru ulazi Marko Livaja, izlazi – Zvonimir Šarlija

52′ Krovinović pokušava iz daleka, no odlazi to dosta visoko iznad vratiju Malenice

51′ Krenuo je korner izvesti Benrahou, no sudac svira prekršaj u napadu.

50′ Melnjak je ubacio, Pukštas pucao ramenom umjesto glavom i promašio, ali je sudac Jović nekako vidio korner.

46′ Šok na otvaranju! Petnaest sekundi nakon sučevog zvižduka – Osijek je poveo! nejašmić je dodao Gržanu, ovaj Mierezu, koji proslijeđuje do Brleka koji pogađa za vodstvo gostiju!

46′ U poluvremenu je Osijek napravio dvije izmjene. Iz igre su izašli Pušić i Caktaš, u igri su Jugović i Lovrić

46′ Počelo je drugo poluvrijeme u Splitu. Jedna zanimljivost – između zapadne i sjeverne tribine maloprije je proletio – helikopter, i to poprilično nisko. Nema još informacija zašto

45′ Pao je sada Mierez ponovno u duelu sa Šarlijom, ostao je napadač Osijeka ležati na travnjaku držeći se za glavu. Skočila je osječka klupa, zvižduci su se prolomili s tribina. Sudac je samo pokazao da se igra dalje, a onda i označio kraj prvog poluvremena

39′ Novi korner za Osijek. Izvodi ga Pušić, ali Hajdukova obrana izbija

38′ Pokušao je Sahiti iz daljine, oko 30 metara od gola. Od bloka odlazi lopta u naručje Malenice

36′ Melnjak je opet u prodoru, blok Osijeka zasad siguran, nakon svega loptu u ruke hvata Malenica

35′ Slobodni udarac, ‘skraćeni korner’ izveo je Trajkovski. Oštro je to išlo na prvu vratnicu, no Osječani su izbacili. Ostao je na travnjaku ležati Mierez. Nije dosuđen prekršaj, već lopta za hajduk, nastavljaju domaćini napad

34′ Karton je sada zaradio i Šime Gržan, koji je kod gol aut linije napravio prekršaj nad Dariom Melnjakom

33′ Slobodni udarac izveo je Mierez, no odlazi to u živi zid. Omerović je pokušao ubaciti, ali hvata to Lučić

32‘ Žuti karton sada za Niku Sigira, i on je faulirao Miereza

27′ Slobodni udarac za hajduk izveo je Benrahou, no loše je to izveo, daleko od druge vratnice

25′ Prvi žuti karton na utakmici dobio je Šarlija, zbog prekršaja s leđa nad Mierezom

19′ Pokušao je sada Malnjak glavom s petnaestak metara, ali bez opasnosti za Malenicu

13′ Manev je u zadnji trenutak očistio ispred Trajkovskog koji je išao na loptu Krovinovića

10′ Nezgodan centaršut Gržana odlazi pod gredu, ‘čupa’ to Lučić za prvi Osijekov korner na utakmici

9′ Nakon loše izvedenoga kornera Hajduka gosti su krenuli u kontru tri na dva. Gržan je fino proigrao Caktaša koji sam iskosa s lijeve strane izbija pred Lučića, ali onda puca u golmana Hajduka.

2′ Odmah opasan napad Hajduka. Melnjak se ubacio kroz obranu Osijeka, ali je otišao u skoro mrtvi kut pa je uputio nešto između udarca i ubačaja. Bez opasnosti za Malenicu

1′ Utakmica na Poljudu je počela!

OZNAKE: Hajduk, Osijek, nhapp