MAKSIMIR Dinamo protiv Slaven Belupa (2:0)

Zagreb, 20.8.2017. - Utakmica 6. kola Prve HNL Dinamo - Slaven Belupo. Na slici igrači Dinama slave pogodak.
Foto Hina Dario GRZELJ/ dag

Dinamo na Maksimiru protiv Slaven Belupa traži samopouzdanje uoči uzvratne utakmice u Albaniji sljedećeg četvrtka.

Dinamov trener na klupi je ostavio Armina Hodžića, Ćorića. Priliku je od prve minute dobio Angelo Henriquez, a na golu je umjesto umornog Livakovića Danijel Zagorac. Iako su loše otvorili susret ‘modri’ su poveli u 20. minuti nakon sretnog gola Fiolića.

DINAMO – SLAVEN 2:0

UŽIVO:

82′ Bistrović je lijepo pucao iz voleja nakon ubačaja, ali preslabo da bi iznenadio Zagorca.

78′ Prilika za Dinamo! Sjajnu akciju su sad odigrali domaćini. Stojanović je s desnog krila krasno povratnom loptom našao Pavičića, koji zamalo promašuje gol. Trebalo je biti 3:0.

77′ Dinamo je uputio 10, a Slaven samo dva udarca na gol.

75′ Prilika za Slaven! Mogli su i trebali gosti sada zabiti gol. Prvo je zagorac sjajnom paradom skinuo udarac glavom Ivanovskog, a u nastavku akcije još bolje obranio još jedan neugodan udarac.

73′ Razigrao se sad Dinamo. Odlično kombiniraju po krilim, Stojanović ubacuje, ali gosti u zadnji čas izbijaju ispred Fernandesa. Slaven kao da samo čeka kraj susreta.

68′ Fernandes je prošao po lijevoj strani, ali preslabo pucao i Marković je lako uhvatio loptu.

66′ GOOOOOL! Rrahmani je zabio! Fiolić je lijepo ubacio iz slobodnog udarca na vrh peterca, a Rrahmani je lijepim udarcem glavom pogodio suprotni kut za vjerojatno rješenje utakmice.

63′ Prilika za Dinamo! Fernandes je ubacio iz slobodnog udarca, lopta je preletjela sve igrače i pala pred Rrahmanija, koji je bio pomalo iznenađen i nije stigao na nju na samo nekoliko metara od gola.

56′ Umjesto Belushija u igri je Bistrović.

52′ Ozlijeđeni Matel je izašao, a umjesto njega u igri je Stojanović.

49′ Henriquez je snažno opalio s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla malo pokraj gola.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

38′ Stativa! Sigali je pucao glavom nakon ubačaja, ali je pogodio točno u mjesto gdje se stativa spaja s travnjakom.

29′ Dinamo je od vodećeg gola bolja momčad. Puno više imaju loptu u nogama, igraj koncentriranije i polako potpuno preuzimaju inicijativu.

23′ Prilika za Dinamo! Henriquez se sjajno ubacio na centaršut s desne strane, ali njegov udarac glavom s desetak metara odlazi pokraj gola.

20′ GOOOOOOL! Ni iz čega je Dinamo došao do vodstva protiv Slavena. Fiolić je opalio s 20 metara. Marković uopće nije vidio loptu i ona mu je u bliži kut ušla u gol.

17′ Dinamo ništa dosad nije odigrao i Cvitanovićeva momčad zasad nema odgovor na čvrstu formaciju gostiju.

12′ Prilika za Slaven! Gosti su povukli lijepu kontru, lopta dolazi do Trebotića na desnoj strani, koji odlično puca s ruba šesnaesterca, ali Zagorac brani.

1′ Počela je utakmica.

Dinamo: Zagorac – Matel, Sigali, Rrahmani, Sosa – Doumbia, Gojak – Fiolić, Olmo, Fernandes – Henriquez

Slaven: Marković – Šarlija, Musa, Katić – Purić, Vidović, Telushi, Vrljičak – Ivanovski, Pejić, Trebotić