Rijeka ispala iz Europe

Rijeka kod AEK-a u Ateni od 21:05 sati u 5. kolu Europa lige igra jako važnu utakmicu. Hrvatski prvak ima tri boda manje od grčkog rivala, koji drži drugo mjesto skupine D iza vodećeg Milana.

Iako je u pitanju teško gostovanje, na kojem ni talijanska ekipa nije uspjela slaviti, a ni zabiti gol, momčad Matjaža Keka vjeruje da može ostvariti zlatnu pobjedu, kojom bi se približila plasmanu u nokaut fazu natjecanja.

AEK – RIJEKA (2:2)

UŽIVO:

88` redaju se šanse pred Rijekinim golom, prvo je Livaja izgubio loptu na deset metara od gola, a zatim je Araujo iz blizine pogodio gredu.

80` Kek je uveo još jednog napadača, umjesto Gavranovića ušao je Puljić.

70` Kvržić je ušao umjesto Acostyja.

62` GOL! PONIŠTEN! Araujo je zabio, ali napravio je prekršaj na Žuti.

55` GOOOL! AEK je zabio za 2:2, strijelac je Christodoulopoulos.

47` GOOOL! AEK je u sudačkoj nadoknadi zabio nakon brze kontre i ubačaja s desnog boka, Araujo se stvorio ispred Prskala i zakucao u mrežu za 1:2.

46` Prvi udarac AEK-a po golu! Iz slobodnog udarca s više od 20 metara posred gola, Prskalo je lako obranio!

40` Lopes je pao u šesnaestercu i dobio žuti karton zbog simuliranja

39` Gavranović je pobjegao obrani, ali se spetljao pred golmanom i upropastio veliku priliku.

37` lijepa akcija Rijeke, Gavranović je pucao pored gola, ali sudac označio zaleđe

30` AEK-ov trener je već odlučio reagirati, ulazi hrvatski napadač Marko Livaja.

26` GOOOL! Vratar Rijeke je ispucao, a obrana AEK-a servirala loptu Gorgonu koji iz prve puca sa 16 metara pored golmana za 0:2!

25` Četvrti korner Rijeke, nakon ubačaja iz kuta Acosty je pucao glavom malo preko gola

20` Nova šansa Rijeke! Gorgon je niskim udarcem pogodio stativu! Novi korner za goste.

15` Velika šansa za Rijeku! Nakon novog ubačaja iz kornera Župarić je s 5-6 metara pucao glavom i pogodio gredu.

8` GOOOOL! Gorgon je zabio za vodstvo Rijeke 0:1 na asistenciju Acostyja!

1` počela je utakmica

Gosti s Rujevice nisu u dobroj formi, a to dokazuju četiri poraza u posljednjih šest susreta, uz pobjedu i remi.

S druge strane, AEK je u posljednjih pet utakmica ostvario tri pobjede uz dva remija i pred svojim navijačima ima priliku osigurati plasman u šesnaestinu finala te se nada da će Milan na San Siru pobijediti Austriju. Također, Grci su samo jednom izgubili kod kuće u posljednjih devet utakmica, uz šest pobjeda i dva remija.

OZNAKE: utakmica, Rijeka, Atena, aek