Hrvatska se raspala u drugom dijelu! Island upisao visoku pobjedu

22.01.2024., Lanxess Arena, Koeln, Njemacka - EHF Europsko prvenstvo u rukometu 2024. u Njemackoj. Drugi krug, skupina 1, Hrvatska - Island. Luka Cindric Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatski rukometaši protiv Islanda igraju pretposljednju utakmicu drugog kruga Europskog prvenstva. Hrvatska mora pobijediti ako želi zadržati šanse za polufinale koje nisu velike, ali i dalje postoje. Dođu li izabranici Gorana Perkovca do pobjede, danas moraju navijati da Austrija ne dobije Francusku te da Njemačka svlada Mađarsku.

Island se nalazi na zadnjem mjestu na tablici te je porazima od Mađarske, Njemačke i Francuske sigurno ispao. Može se reći da su Islanđani najveće razočarenje ovog Europskog prvenstva s obzirom na to da imaju vrlo jak igrački kadar, no samim tim neće biti lagan protivnik Hrvatskoj.

Tijek susreta:

HRVATSKA – ISLAND 30:34

60′ Novi pogodak Islanda, i – gotovo je!

59′ Kuzmanović upisuje novu obranu, drži svoju statistiku

58′ Islanđanima sada sve ulazi, evo ih opet na velikoj prednosti

57′ S krila Elisson pogađa, Načinović odgovara, no čini se da je prekasno. Island ponovno pogađa za +6, ali Jelinić odmah vraća

55′ Još jedan loš napad naših, Island gubi loptu. Karačić pofađa za -5 Hrvatske

54′ Novi pogodak Islanda, naši su potpuno nadigrani, više od šest minuta nisu dali gol

53′ Glavaš sada puca, ali ravno u glavu islandskog vratara, zato je zaradio i isključnje

52′ Srna puca iznad gola! Islanđani s gola pogađaju za veeikih +5

51′ Kuzmanović upiduje novi obranu, ali s druge strane isto čini i islandski vtarat. Nađi primaju novi pogodak uz isključenje

50′ Glavaš s krila, ali obranio je islandski vratar

50′ Nova izgubljena lotpa, Island odlazi na +3

48′ Vidarsson sada pogađa za 25:26. nova greška i lopta u prazno i nova kazna Islanđana, sada su na +2

47′ Karačić je nesebično dodao, pogađa Glavaš

45′ Nova greška u napadu naših, Islanđani idu po novi gol, ali ni oni ne uspijevaju. Pogađa Jelinić, ali Rikharsson uzvraća

44′ Srna je pogodio, ali sviran mu je prekršaj u napadu. Kuzmanovič s druge strane upisuje svoju osmu obranu i drži nađe na životu

43′ Ne prolazi naša akcija, Rikharsson opet dovodi Island u vodstvo

42′ Traži se pasivan napad Islanđana, na kraju je suđen prekršaj u napadu

41′ Čini se da su naši reprezentativci bezidejni u napadu, Duvnjak ponovno preuzima odgovornost i pogađa za 23:23

40′ Treeći gol Duvnjaka! Novo izjednačenje. Kristjansson puca, nova obrana Kuzamovića. No, gubimo loptu, i Islanđani iz kontre vraćaju na +1

39′ Kuzmanović hvata ‘živu loptu’, Cindrić pogađa, ali evo opet islandske kontre za novo vodstvo

38′ Naši su u napadu. Jelinić je uzeo ‘otpadak’ i pogodio, ali nema kreativnosti, to zabrinjava

37′ I nova izgubljena lopta naših, uspjeli smo spriječiti kontru. Palmarsson pogađa silovito za 21:19. Perkovac zove time-out

36′ Loše otvaranje za naše, u više od šest minuta postigli smo samo jedan pogodak

35′ Naši su neprecizni u napadu, Rikharsson je iz kontre pogodio za, pa iz nove kontre Islanđani dolaze u vodstvo

35′ Pokušavaju Islanđani s crte, ali Kuzmanović brani još jedan zicer

34′ Isključenje za Načinovića.

33′ Palmarsson pogađa za novo izjednačenje. Vraća Srna na +1

32′ Načinović je zaustavljen, novi napad za Island

31′ Klarica se probio sam, ali Gustafsson sjajno prolazi, Islanđani odmah kažnjavaju promašaj, opet su na -1

31′ Počelo je drugo poluvrijeme

30′ Posljednje sekunde, ali svirana je obrana iz prostora Cindriću. Islanđani su precizni i na odmor se odlazi s +2 Hrvatske

30′  Srna izvana pogađa za novo vodstvo od tri pogotka razlike

29′ Više od pet i pol minuta Island nije dao gol, a opet su izgubili loptu. Duvnjak je, čini se, dobio udarac u glavu.

29′ Neiskorišteni napad naših, ali nismo se snašli u kontre. Ipak, ukraali smo loptu i Cindrić pogađa za 17:15

27′ Napad za naše, Srna puca u blok, a ni u nastavku napada nismo uspjeli zabiti.

26′ Jelinić je sada s krila pogodio za 16:15. Kuzmanović upisuje još jednu važnu obranu

26′ Isključenje sada za Kušana, Hrvatska je s igračem manje dvije minute. Kristjansson je pogodio vratnicu, ostaje 15:15

25‘ Hrvatska je smanjila na 14:15. Cindrić zabija za izjednačenje

23′ Nova obrana Kuzmanovića, ali lopta odlazi u aut, novi napad Islanda. Kristjansson s crte ipak poađa za novo islandsko vodstvo. Klarica je pokušao, ali iz teške pozicije, i islandski vratar brani. Na 15:13 povisuje Palmarsson

22′ Kristjansson pogađa za novo vodstvo Islanda, 13:12 je. Klarica vraća u egal

21′ Kuzmanović brani, s druge strane Lučin pogađa vratnicu, ostaje 12:12

19′ S krila pokušava Jelinić, ali brani i islandski vratar

19′ Spetljalo su se sada Islanđani u napadu, ali i naši su izgubili loptu. Ipak, spašava Kuzmanović sjajnom obrabom

18′ Prekršaj u napadu suđen za naše, Palmarsson pogađa za vodstvo Islanda. Jelinić vraća u egal

17′ Cindrić nije uspio zabiti, ali s druge strane pogađa Kristjanssen za 11:11

16′ Neiskorišten napad naših, s druge strane suđeno je probijanje Islanđana

15′ Lijep udarac izvana, Srna pogađa za 11:9. Palmarsson odmah uzvraća ‘udarcem sa zemlje’

14′ Načinović je dobio dvije minute isključenja. Elisson pogađa za 10:9

13′ Sedmerac za Islanđane, Elisson smanjuje na 10:8. Srna je pucao, vratar Islanda brani.

12′ Dunjak pogađa, Hrvatska je opet na +3

11′ Imamo igrača više, Cindrić puca pokraj gola. S druge strane, Cristianson pogađa za 9:7

10′ Gužva sada, Srna je dobio udarac i ostao na parketu. Suci su išli pogledati situaciju. Crveni karton za Gislasona zbog nesportskog poteza

9′ Nesporazum u našoj obrani, Johanson pogađa. Brzo uzvraćaju naši. Elison vraća Island na -2

8′ Šoštarić vodi Hrvatsku na +3, s druge strane Mandić zaustavlja Islanđane. Klarica je pod prekršajem, sedmerac je za naše. Šoštarić puca i pogađa za 8:4!

6′ Duvnjak pogađa za novo vodstvo Hrvatske +2

4′ Palmarsson zabija, Srna uzvraća.

1′ Počela je utakmica.
OZNAKE: ep rukomet