UŽIVO: Dinamo borbenom igrom pobijedio Sevillu, ali ispao

24.02.2022., stadion Maksimir, Zagreb - Uzvratna utakmica sesnaestine finala UEFA Europske lige, GNK Dinamo - FC Sevilla. Bruno Petkovic Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama od 18.45 igrali su uzvratnu utakmicu u doigravanju za osminu finala Europske lige protiv Seville. Dinamo je u prvoj utakmici izgubio 3:1. Dinamu danas treba barem pobjeda od dva razlike za produžetke/penale, a od tri za prolazak dalje.

Nogometaši zagrebačkog Dinama nisu se uspjeli plasirati u osminu finala Europske lige, u uzvratnom dvoboju 16-ine finala na svom su terenu svladali šesterostrukog pobjendika ovog natjecanja Sevillu sa 1-0 (0-0), no kako je u prvom dvoboju prije tjedan dana Sevilla bila bolja sa 3-1 prošla je dalje s ukupnih 3-2.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Mislav Oršić u 65. minuti iz kaznenog udarca kojega je skrivio Acuna igravši rukom u u svom 16-ercu.

Pobjednici će se plasirati u osminu finala gdje ih čekaju Lyon, Monaco, Spartak Moskva, Eintracht, Galatasaray, Crvena zvezda, Bayer Leverkusen i West Ham, koji su prvim mjestom u grupnoj fazi izborili direktan prolazak među 16 najboljih.

Ždrijeb je 25. veljače u Nyonu.

11 tisuća gledatelja je na Maksimiru, od toga 300-400 Sevillinih navijača.

Tijek utakmice: Dinamo – Sevilla

91 Delaney je islljučen. Dinamo ima igrača više, 4 minuta sudačke nadokande.

80 Rafa Mir je pucao preko vrata. El-Nesyri ulazi umjesto Rafe Mira.

65 Jedanaesterac za Dinamo. Acuna je igrao rukom u duleu s Bulatom. Oršić je siguran, Dinamo je poveo 1:0.

51 Delaney je pucao, Livaković brani,

46 Kreće drugo poluvrijeme. Dvije promjene kod Seville – Navas i Delaney ušli su umjesto Monitela i Carlosa. Kod Dinama nema zamjena.
45 Još jednom Tolić na muke stavlja gostujuću obranu. Šutirao je nakon prodora, no ipak je to završilo u bloku. Završilo prvo poluvrijeme uz tri minute sudačke nadoknade.

34 Tražili su sad Modri najstrožu kaznu nakon duela Diega Carlosa i Gojaka. Sudac je pokazao da se igra dalje.

27 Htjeli su Sevillini igrači odigrati nekakvu akciju iz slobodnog udarca koji je izborio Rakitić, lako je to riješila Dinamova obrana.
20 Bad Blue Boysi upravo glasno skandiraju “Slava Ukrajini”, a zatim i “U boj, u boj za narod svoj”. Ostale tribine to su pozdravile aplauzom.

8 Dinamo igra presing na Sevillinoj polovici. Ušao je Dinamo napadački u ovu utakmicu, ali zasad se ne događa puno pred golovima. Puno je prekida, a lopta je uglavnom na sredini terena.

4 Dobra situacija za Dinamo. Ristovski je centrirao na drugu stativu, Tolić je uklizao, ali pogodio je u blok.

1 Utakmica je počela pred 11 tisuća gledatelja na Maksimiru. Od toga 300-400 Sevillinih navijača.

Početni sastavi:

DINAMO: Livaković – Theophile-Catherine, Šutalo, Franjić – Ristovski, Tolić, Mišić, Gojak, Štefulj – Petković, Oršić

SEVILLA: Bounou – Acuna, Diego Carlos, Kounde, Montiel – Gomez, Fernando, Rakitić – Ocampos, Rafa Mir, Corona