Sjajna partija Darwina Nuneza protiv ‘Bluesa’, srušio je rekord Premierlige

epa11094698 Darwin Nunez of Liverpool shoots at goal during the English Premier League soccer match between AFC Bournemouth and Liverpool FC, in Bournemouth, Britain, 21 January 2024.  EPA/VINCE MIGNOTT EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos, 'live' services or NFTs. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/VINCE MIGNOTT

Urugvajski napadač Darwin Nunez u srijedu je postavio novi rekord Premierlige. On je u pobjedi Liverpoola nad Chelseajem (4:1) pogodio vratnicu ili gredu čak četiri puta.

Napadač Liverpoola postao je prvi igrač Premierlige otkako je, Opta records počela s mjerenjem 2002. godine, koji je pogodio okvir četiri puta u jednoj utakmici.

Nunez je pogodio stativu kada je izvodio jedanaesterac u prvom poluvremenu, zatim je pogodio gredu glavom iz blizine u drugom poluvremenu, dok je Chelseajev vratar Đorđe Petrović skrenuo jedan od njegovih pokušaja na okvir gola. Nunez je u toj utakmici uspio upisati asistenciju i namjestiti pogodak Luisa Diaza, četvrti za Liverpool u tom susretu.

Zahvaljujući ovim brojkama, Nunez je sada pogodio okvir više nego dvostruko više puta nego sljedeći igrač u Premierligi ove sezone, piše Independent.

Ovaj 24-godišnjak je zabio sedam golova ove sezone i postao miljenik navijača na Anfieldu. Prije Nuneza, četiri igrača u povijesti Premier lige – Jay-Jay Okocha, Cristiano Ronaldo, Timo Werner i Leandro Trossard – pogodila su vratnicu ili gredu tri puta u jednoj utakmici.