Nunez zabio četiri gola za ‘Redse’! Klopp: “Ovo je generacija igrača koji čitaju komentare na društvenim mrežama, što nije pametno”

epa10084888 Liverpool’s players celebrate after scoring the 0-2 goal during the pre-season international friendly soccer match between RB Leipzig and Liverpool FC in Leipzig, Germany, 21 July 2022.  EPA/CLEMENS BILAN

EPA/CLEMENS BILAN

Nogometaši Liverpoola sinoć su u prijateljskom susretu pobijedili Leipzig rezultatom 5:0, a posebno je briljirao novi napadač Redsa iz Urugvaja Darwin Nunez koji je postigao četiri pogotka i tako pokazao zbog čega je plaćen 100 milijuna eura.

Liverpool je nakon prvih 45 minuta imao vodstvo od 1:0, a jedini gol za Redse u prvom poluvremenu postigao je Salah u osmoj minuti i to nakon asistencije Firmina. Nakon samo tri minute na terenu u drugom poluvremenu, tačnije u 48. minuti, Nunez postiže prvi gol za Liverpool i pogađa za 2:0, da bi tri minute nakon toga nakon asistencije Arnolda pogodio za 3.0.

Do kraja susreta postigao je još dva gola – u 68. minuti nakon asistencije Eliotta, da bi konačnih 5:0 postavio u 90. minuti svojim četvrtim golom.

Trener Jürgen Klopp bio je posebno sretan što se “otvorilo” Nunezu koji je na početku priprema bio i kritiziran od strane nekih navijača. “Kad je Mo dao Darwinu penal, otvorila se Pandorina kutija. Savršena večer za njega”, rekao je Klopp.

“Uvijek mislimo da ako platiš puno za igrača, onda on ne osjeća pritisak. No, i oni su ljudska bića i prvi dodir više nije bio dobar. Ovo je generacija igrača koji čitaju komentare na društvenim mrežama, što nije pametno, ali oni to rade. Odjednom si u žurbi i griješiš. Ovo je najbolji način za prestanak takvih diskusija”, dodao je.

Klopp je poručio da je Nunez različit od svih napadača koje imaju, ali je, zaključio je, jako dobar.