SERIE A Napoli uzeo bod Interu na San Siru, Juan Jesus s guštom zabio svom bivšem klubu

Spada/LaPresse /Profimedia

Inter je ove godine pobjeđivao sve živo, a onda u četiri dana ispao od Atletica iz Lige prvaka nakon drame 11-eraca, a sad i kod kuće remizirao s Napolijem

U derbiju 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter i Napoli su na San Siru odigrali 1:1. Inter je poveo u 43. minuti golom Mattea Darmiana, a izjednačio je Juan Jesus u 81. minuti.

Domaćin je ovim rezultatom prekinuo niz od deset ligaških pobjeda, dok je Napoli produžio niz bez poraza na šest kola, ali uz samo dvije pobjede i četiri remija s identičnih 1:1.

Inter sada ima 14 bodova više od Milana koji je kao gost s 3:1 porazio Veronu.

Milan je poveo u 44. minuti golom Thea Hernandeza, a u 50. minuti Christian Pulišić je udvostručio prednost ‘Rossonera’. Tijanni Noslin je u 64. minuti vratio nadu Veroni, no sve dvojbe je otklonio Samuel Chukwueze pogodivši u 79. minuti za 3:1.

Roma je golom Lorenza Pellegrinija u 50. minuti pobijedila Sassuolo, dok je Juventus produbio svoju krizu odigravši slabašni 0:0 kod kuće s Genoom.

Inter nezaustavljivo grabi prema 20. naslovu i drugoj zvjezdici iznad ‘scudetta’ na prsima, a Napoli je sedmi s 45 bodova.

OZNAKE: Napoli, inter, serie a