LIGA PRVAKA Slovenac Oblak heroj Madrida! Atletico izbacio Inter u drami jedanaesteraca

Irina R. Hipolito / Zuma Press / Profimedia

Ne može bez trilera u Ligi prvaka! Nokti su se grizli u Dortmundu, ali Borussia je izbacila PSV. Interovi tragičari: Lautaro, Acerbi i Klaassen

Imamo svih osam najboljih klubova u Europi! Probranom društvu koje čine Manchester City, Bayern, PSG, Real Madrid, Barcelona i Arsenal u srijedu kasno navečer pridružili su se Borussia i – Atletico Madrid, a ne prošlogodišnji finalist i do večeras neporaženi milanski Inter.

Atletico Madrid – Inter 2:1 (5:3)

Zaboravite na formu u nacionalnim prvenstvima. Kad se sudare takvi ‘Golijati’ kao što su milanski Inter i madridski Atletico onda sve priče iz La LigeSerie A postaju nebitne.

Liga prvaka je jako specifična ‘zvjerčica’, spektakularna nogometna priča i to – priča za sebe. A na Metropolitanu to je bila predstava u najboljoj Champions League maniri.

Bilo je zanimljivo, puno dinamike pa i prigoda u prvih pola sata. No… Nije bilo golova. Da bi onda vidjeli dva u 136 sekundi!

Inter je onih 1:0 s kojima je došao u Madrid podebljao u 33. minuti. Fina asistencija Nicoloa Barelle, a Federico Dimarco kao obično prati akciju do kraja pa desnom nogom (!) trese mrežu briljantnog slovenskog vratara Jana Oblaka.

Nerazzurri su imali 2:0 i trebali izdržati samo tih 15 minuta do poluvremena da ‘anesteziraju’ domaće, ali primili su gol nakon manje od 2,5 minute.

Teški kiks inače sjajnog Pavarda, lisac Griezmann vreba pa trpa. Minuta je 35., a rezultat 1:1.

EPA/Daniel Dal Zennaro

U nastavku, vatromet šansi, duela i nogometnog užitka. Thuram i Barella u 76′ i 81′ promašuju zicer tj. gađaju u Oblaka, a kazna stiže u 87. minuti.

Memphis Depay ušao je samo sedam minute ranije pa demonstrirao svoju nizozemsku hladnokrvnost i golgetersku klasu poslavši loptu u donji desni Sommerov kut… 2:1 za Atletico, rezultat koji vodi u produžetke.

Griezmann je u zadnjoj sekundi sudačke nadoknade promašio zicer i otišlo se u produžetke pa onda i u – jedanaesterce. Ne može bez drame u Ligi prvaka.

A s bijele točke, Inter šefa Simonea Inzaghija, prošlogodišnji finalisti i momčad koja ove godine ne zna za poraz, ispali su već u osmini finala.

EPA/Mariscal

Za momčad Diega Simeonea (Atleticove igračko-trenerske ikone, a i Interove igračke legende) zabijali su Depay, RiquelmeA.Correa.

Saulu Niguezu Interov vratar Sommer je skinuo penal, ali to je ispalo nebitno jer veliki madridski junak i Kekova uzdanica iz reprezentacije, Slovenac Jan Oblak obranio je udarce Alexisa SanchezaKlaassena da bi najveći milanski tragičar ispao kapetan Lautaro Martinez.

Argentinac je napucao loptu preko Oblakovog gola tako da ju vjerojatno još traže po Madridu. I to je bio kraj drame. Inter bye, bye. Atletico…? U raju. Dosta neočekivano, u 1/4-finalu Lige prvaka.

I to zasluženo. Onako u njihovom stilu. Fajterski, bez predaje, borba do kraja pa slavlje do jutra. I ‘Torrente‘ negdje fešta, opijajući se do besvijesti.

Borussia Dortmund – PSV 2:0

U ozračju Signal Iduna Parka, nogometnoj atmosferi od koje prolaze trnci svakom poštenom nogometnom fanatiku, prvi je zvižduk talijanskog suca Danielea Orsata označio da Borussia i PSV kreću posve poravnati,  s onih 1:1 iz Eindhovena.

Ali ne da nije trebalo puno kako bi se stvari promijenile nego svi nisu kako treba ni sjeli na svoja mjesta, a Žuto-crni domaći bacili su prepuni stadionu u ekstazu.

PSV je od doslovno prve sekunde sjeo u bunker u kojem je izdržao manje od tri minute. Englez Jadon Sancho odmah im je zavukao gol. Golčinu! Brandt mu je fino spustio jednu loptu na nekih 20 metara od gola Waltera Beniteza, a Sancho… Prelijepim udarcem pogodio uz vratnicu.

EPA/Christopher Neundorf

Nizozemska se mreža zatresla, Borussia u samim začecima utakmice došla do prednosti koja ju je vodila u četvrtzavršnicu. Uvod koji je najavio golijadu i to u mreži PSV-a no… Nije se dogodilo.

Sve je riješio Reus u petoj minuti sudačke nadoknade, 2:0 i Borussia je među osam najboljih u Europi!