‘Jedino se u BiH stanovništvo ne može zvati imenom svoje zemlje’

Autor:

Tomislav Čuveljak

Davor Sučić, poznatiji kao Sejo Sexon frontmen je sarajevske grupe Zabranjeno pušenje koja je upravo objavila jedanaesti studijski album. Iako je njihova glazba uvijek inspirirana s BiH, na novom albumu pozabavio se i hrvatskim problemom – odlaskom mladih u Irsku

Mnogi danas svojataju grupu Zabranjeno pušenje, iako članovi grupe od početka pjevaju o ljudima i temama vezanima uz Bosnu i Hercegovinu koja im je i danas najveća inspiracija. Uostalom, krenuli su iz Sarajeva 1980. godine i svojim specifičnim bosanskim humorom, kao i vještinom pričanja običnih ljudskih priča, obraćali su se slušateljima diljem Jugoslavije. Cijela ta ekipa glazbenika iz Zabranjenog pušenja velikim je djelom tijekom 80-ih godina sudjelovala u stvaranju popularne humoristične televizijske emisije “Top lista nadrealista”. Početkom 90-ih, kada je rat izvukao ono najgore iz ljudi, i članovi Zabranjenog pušenja razišli su se svaki na svoju stranu. Davor Sučić, poznatiji kao Sejo Sexon, nastavio je skladati pjesme s grupom Zabranjeno pušenje te se uskoro preselio u Zagreb, a dotadašnji frontman Nenad Janković odnosno dr. Nele Karajlić karijeru je nastavio u Beogradu s grupom Nele Karajlić & Zabranjeno pušenje koja se kasnije prozvala The No Smoking Orchestra. Zabranjeno pušenje predvođeno Davorom Sučićem aka Sejom Sexonom ovih dana objavljuje svoj jedanaesti album pa je tim povodom Nacional razgovarao s frontmenom benda.

NACIONAL: Zašto ste novi album Zabranjenog pušenja nazvali “Šok i nevjerica”?

Kada radiš 11. album, uvijek postoji to jedno pitanje koje glasi: ima li pisac još uvijek nešto reći? Puno je skepse i podozrenja prema takvim materijalima. Pretpostavljam da će tako biti i s ovim albumom. Duboko vjerujem da je ovo jedan od najboljih albuma Zabranjenog pušenja ikada i da će izazvati šok i nevjericu…

Pročitajte više u novom broju Nacionala…

Komentari

Morate biti ulogirani da biste dodali komentar.