Sacramento i LA Clippersi zabili 351 koš u drugoj najefikasnijoj utakmici ikad, osam koševa Šarića u porazu Oklahome

Feb 24, 2023; Los Angeles, California, USA; LA Clippers guard Russell Westbrook (0) and Sacramento Kings forward Keegan Murray (13) battle for the ball in the second half at Crypto.com Arena. The Kings defeated the Clippers 176-175 in double overtime. Mandatory Credit: Kirby Lee-USA TODAY Sports Photo: Kirby Lee/REUTERS

Kirby Lee/REUTERS

Sacramento je s 176-175 nakon dva produžetka pobijedio LA Clipperse u drugoj najefikasnijoj utakmici u NBA povijesti. Kingsi i Clippersi zabili su ukupno za 58 minute igre 351 koš dok je na rekordnoj utakmici, iz davne 1983. godine, između Detroita i Denvera palo 370 koševa, tada je nakon tri produžetka bilo 186-184 za Pistonse.

Kingsi su i inače najefikasnija momčad lige, zabijaju prosječno 120 po utakmici ali Clippersi su daleko od toga, s 112.5 koševa po utakmici samo pet momčadi zabija manje. Ipak, u petak navečer obje su momčadi bile šuterski raspoložene, o obranama nećemo danas, reći ćemo da je bilo 153-153 nakon 48 i 164-164 nakon 53 minuta igre. Clippersi su za tri šutirali 26/45, teško da je ikad momčad s takvim šutom izgubila utakmicu, ali eto – u NBA je sve moguće. Russell Westbrook je za Clipperse debitirao s 17 koševa (7/13) i 14 asistencija, Kawhi Leonard je zabio 44 (6/9 za tri) a Paul George 34 koša (9/18) uz 10 skokova. Za Sacramento koji s 34-25 drži treće mjesto zapada De’Aron Fox je zabio 42 (17/27) uz 12 asistencija, Malik Monk 40 koševa (15/24) i dao šest asistencija, Domantas Sabonis 20 koševa (8/14) i 10 skokova.

Dario Šarić je za Oklahomu gostovao kod svoje donedavne momčadi i za 11 minuta u porazu 124-115 upisao osam koševa (2/4) i četiri skoka. Za Phoenix još nije debitirao Kevin Durant, nagađa se da bi se to moglo dogoditi u srijedu navečer protiv Charlotte a protiv Thundera dominirao je Devin Booker s 25 koševa (9/21) i osam asistencija dok je Chris Paul bio na 16 koševa (6/10) i šest asistencija.

Washington je protiv New Yorka imao prednost od 19 koševa ali Julius Randle je odlučio da Wizardsi ipak neće doći do pobjede, zabio je 46 koševa (16/29) i odveo utakmicu na stranu Knicksa koji su sada s 34-27 šesti na istoku. Za Washington Kristaps Porzingis je zabio 23, za tri je šutirao 5/9, uzeo i šest skokova, ali nije bilo dovoljno.

Atlanta je prije nekoliko dana otpustila trenera Natea McMillana, nije tajna da on i Trae Young nisu imali sjajan odnos a  privremeni trener Joe Prunty krenuo je pobjedom uz odličnu igru prve zvijezde momčadi. Hawksi su s 136-119 pobijedili Cleveland a Young je upisao 34 koša (4/7 za tri) i devet asistencija, sjajan je bio i Dejounte Murray s 25 koševa (11/19), devet skokova i osam asistencija. Za Cavalierse Darius Garland 33 koša (11/19).