Ruskinje i Norvežanke u polufinalu turnira rukometašica

epa09393401 Norway’s Stine Bredal Oftedal (L) in action against Hungary’s Noemi Hafra during the Women's Quarterfinal match between Norway and Hungary of the Tokyo 2020 Olympic Games in Tokyo, Japan, 04 August 2021.  EPA/FRANCK ROBICHON

EPA/FRANCK ROBICHON

Rukometašice Rusije i Norveške prve su polufinalistice olimpijskog turnira u Tokiju, Ruskinje su u četvrtfinalu sa 32-26 (17-15) bile bolje od Crnogorki, dok su Norvežanke sa 26-22 (10-12) nadigrale Mađarice.

Braniteljice naslova Ruskinje su odlično otvorile utakmicu, povele sa 7-1 te bile u vodstvu tijekom čitavog dvoboja. Crnogorke su se u završnici prvog poluvremena približile na 17-15 i držale priključak do 22-20 u 41. minuti, ali u 47. minuti već je bilo 28-22 za Ruskinje i dvoboj je bio odlučen.

Ana Viharjeva postigla je osam golova za Rusiju, dok je Jovanka Radičević postigla 10 pogodaka za Crnu Goru.

Mađarice su 10-ak minuta prije kraja dvoboja imale vodstvo 21-20, no uslojedilo je razdoblje od čak osam minuta bez njihovog poglotka što su Norvežanke iskoristile za seriju 5-0 kojom su “prelomile” dvoboj u svoju korist.

Kari Brattset Dale bila je strijelac sedam golova za Norvešku, dok je Szandra Szollosi-Zacsik postigla pet pogodaka za Mađarsku.

Rusija i Norveška igrat će međusobno u polufinalu u petak, dok će drugi polufinalni par činiti pobjednice utakmica Francuska – Nizozemska i Švedska – Južna Koreja.