Ronaldo promašio nemoguće, navijači ga ‘častili’ skandiranjem “Messi, Messi”

epa11199023 Cristiano Ronaldo of Al-Nassr reacts during the first leg quarter final of Asian Champions League between Al Ain and Al-Nassr in Al Ain, United Arab Emirates, 04 March 2024.  EPA/ALI HAIDER

EPA/ALI HAIDER

Nogometaši saudijskog Al Nassra ostali su bez plasmana u polufinale azijske Lige prvaka i to nakon poraza od Al Aina koji je bio uspješniji nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Al Ain je u prvom susretu slavio sa 1:0 dok je uzvrat nakon produžetka završio rezultatom 4:3 za Al Nassr pa je pitanje pobjednika riješeno nakon penala.

Gosti su poveli sa 2:0 i to zahvaljujući dva gola Soufaiena Rahimija, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Abdulrahman Ghareeb je smanjio prednost gostiju. U 51. minuti Khalid Eisa je postigao autogol i izjednačio. Alex Telles je u 72. donio veliku prednost saudijskom sastavu i tako anulirao zaostatak iz prvog susreta.

Do kraja regularnog dijela utakmice više nije bilo pogodaka pa je utakmica otišla u produžetke gdje su domaći ostali sa igračem manje – u 98. minuti isključen je Ayman Yahya.

Sultan Al Shamsi je u 103. minuti iskoristio igrača više i donio prednost gostima te se činilo da će utakmica tako i završiti, no u 118. minuti Cristiano Ronaldo je pogodio sa penala za 4:3 i konačan rezultat susreta te je pitanje pobjednika odlučeno izvođenjem jedanaesteraca. Kod domaćih su promašili Marcelo Brozović, Telles i Otavio, a na suprotnoj strani sigurni su bili Rahimi, Kaku i Al Shamsi.

Cristiano Ronaldo ponio je i epitet tragičara susreta jer je u 107. minuti sa metar promašio cijeli gol. Nekoliko minuta ranije je tražio i jedanaesterac, a nakon što mu sudac Ahmed Al Kaf nije udovoljio, navijači Al Aina su mu skandirali “Messi, Messi”.

Al Ain će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta saudijskih klubova Al Ittihada i Al Hilala. U prvom susretu Al Hilal je pred svojim navijačima slavio sa 2:0. U preostalim susretima četvrtfinala sastaju se korejski klubovi Ulsan i Jeonbuk Motors (1:1) te japanska Yokohama F. Marinos i kineski Shandong Taishan (2:0).