PREMIERLIGA Slavlje Cityja, remi Liverpoola uz asistenciju Lovrena

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Liverpoola u ponedjeljak su odigrali 2:2 sa Sunderlandom te tako propustili zadržati zaostatak na -3 za Chelseajem, koji svoju utakmicu 20. kola igra u srijedu. Liverpool, čiju je kapetansku traku od 46. minute nosio Dejan Lovren, vodio je dva puta, ali ‘Crne mačke’ dva puta su se vratila sa bijele točke.

U 19. minuti Lovren je asistirao Sturridgeu za 1:0, a šest minuta kasnije Jermain Defoe pogađa s bijele točke nakon prekršaja Klavana u šesnaestercu. Do novog vodstva ‘Redsi’ dolaze u 72. minuti. Pogodio je Sadio Mane, koji je 12 minuta kasnije igrao rukom u svom šesnaestercu, zbog čega je dosuđen još jedan jedanaesterac za Sunderland. Još je jednom precizan bio Defoe. Uz Defoa, veliki junak Sunderlanda je vratar Vito Mannone, koji je upisao čak 13 obrana.

WBA je napravio preokret protiv Hulla, koji je danas poveo u 21, minuti preko Snodgrassa. U drugom poluvremenu WBA zabija tri pogotka i dolazi do punog plijena. Strijelci su bili Brunt u 49., McAuley u 62. i Morrison u 73. minuti.

Everton je s 3:0 slavio protiv Southamptona, i to pogocima Ennera Valencije, Leightona Bainesa i Romelua Lukakua. Manchester City je s 2:1 svladao Burnley. Već u 32. minuti ostali su ‘Građani’ s igračem manje. Crveni karton dobio je Fernandinho zbog prekršaja. I s desetoricom City u drugom poluvremenu dolazi do prednosti od 2:0. Prco je u 58. pogodio Clichy, a potom u 62. i Aguero. Smanjio je Mee u 70. minuti.