Pobjeda Fenera. Dominik Livaković debitirao na vratima domaćeg sastava

11.09.2023., Erevan, Armenija - Kvalifikacijska utakmice za UEFA Euro 2024. nogometno prvenstvo, 6. kolo, Armenija - Hrvatska.  Photo: Hrach Khachatryan/PIXSELL

Vratar hrvatske nogometne reprezentacije Dominik Livaković dočekao je svoj debi za turskog velikana, Fenerbahče.

U susretu petog kola turske Super lige Fenerbahče je na stadionu Sukru Saracoglu pobijedio Antalyaspor sa 3-2, a na vratima domaćeg sastava branila je “jedinica” Vatrenih.

Livaković je ovoga ljeta nakon osam godina napustio Dinamo potpisavši petogodišnji ugovor za turski sastav.

Debitirao je u susretu protiv Antalyaspora primivši dva gola, no Fener je slavio sa 3-2 upisavši četvrtu pobjedu.

Počelo je loše po domaćina. Antalyaspor je u 31. minuti izveo brzu kontru, Poljak Adam Buksa je projurio pored domaćih stopera izbivši sam ispred Livakovića i sigurno zabio za 1-0.

Pogledajte kako je Livaković dočekan u Turskoj

Fenerbahče je izjednačio u završnici prvog dijela, a pogodak je postigao Edin Džeko. Bio je to njegov već šesti pogodak otkako je ljetos stigao iz Intera.

BiH napadač je sudjelovao i u akciji kod drugog gola asistiravši u 56. minuti Irfanu Kahveciju za 2-1. U 64. minuti je Buksa iskoristio pogrešku domaće obrane postigavši svoj drugi gol na utakmici.

Ipak, u 80. minuti je Buksin sunarodnjak Sebastian Szymanski na dodavanje Kahvecija donio pobjedu domaćinima.

Fener vodi na ljestvici sa 12 bodova i susretom manje, Galatasaray je drugi sa 10 bodova i također susretom manje, dok Rizespor na trećoj poziciji ima 10 bodova.  Antalyaspor drži 14. mjesto s tri boda.