OI Rio: Nizozemki Van Rouwendaal zlato u daljinskom plivanju, svjetska prvakinja diskvalificirana

FaH

Nizozemka Sharon van Rouwendaal (22) osvojila je naslov olimpijske pobjendice u daljinskom plivanju na 10 kilometara u Rio de Janeiru, ona je do uspjeha karijere stigla sa 17.4 sekundi ispred srebrne Talijanke Rachel Bruni (25), odnosno 19.3 sekundi ispred brončane Brazilke Poliane Okimoto (33).

Van Rouwendaal je ciljem prošla u vremenu 1:56.32.1 sati što je novi olimpijski rekord, te je srebru s prošlogodišnjeg svjetskog prvenstva u Kazanu pridodala olimpijsko zlato.

Prvotno je kao druga ciljem prošla svjetska prvakinja Francuskinja Aurelie Muller sa 0.8 sekundi prednosti u odnosu na Bruni, ali je kasnije ona diskvalificirana.

Braniteljica naslova iz Londona otprije četiri godine, Mađarica Eva Risztov je podbacila, zauzela je 13. mjesto s više od minute i 10 sekundi zaostatka za Van Rouwendaal, dok je srebrna iz Londona, Amerikanka Hayley Anderson (24) ovoga puta završila kao peta.

OZNAKE: Rio, OI, pčivanje