ODLAZAK LEGENDE Ivan Čupić završava karijeru, poznato čime će se dalje baviti

22.01.2009., dvorana Spaladium Arena, Split, Hrvatska - Na Svjetskom prvenstvu u rukometu odigrana je utakmica 5. kola skupine B izmedju reprezentacija Hrvatske i Svedske. I jedna i druga reprezentacija do ovog susreta je neporazena. Ivan CupicrPhoto: Goran Stanzl/Vecernji list

Goran Stanzl/Vecernji list/PIXSELL

Legendarni hrvatski rukometaš Ivan Čupić na kraju ove sezone završit će karijeru.

Čupić danas ima 38 godina i već je dugi niz godina na velikoj sceni. U karijeri je osvojio brojne medalje i trofeje, a sigurno će pamtiti tri naslova prvaka Europe, piše gol.hr.

Čupić je u najboljim godinama karijere bio među najboljim rukometašima svijeta, a u Ligi prvaka zabio je čak 810 golova.

Rukomet ga je vodio od rodnog Metkovića, preko Medveščaka, Gorenja, Rhein Neckar Lowena, Kielcea, Vardara i na kraju – Zagreba.

S Hrvatskom je osvojio čak sedam medalja s velikih natjecanja, no nikad zlato. Nakon karijere Čupić će se okušati u trenerskim vodama.

OZNAKE: ivan čupić