Novom pobjedom protiv Škendije juniori Hajduka izborili okršaje s Minskom

20.10.2021., stadion Poljud, Split - Uzvratna utakmica prvog kola Lige prvaka mladih, HNK Hajduk - Skendija. Photo: Milan Sabic/PIXSELL

Milan Sabic/PIXSELL

Juniori Hajduka su i u uzvratnom dvoboju 1. kola puta prvaka UEFA Lige mladih upisali pobjedu protiv sjevernomakedonske Škendije. Nakon 0:2 u Skopju na Poljudu su nakon preokreta bili bolji rezultatom 3:1 (2:1).

Gosti su poveli u 29. minuti preko Memetriza Hamze da bi za pobjedu Bilih zabili Mate Antunović u 31., Filip Čuić u 40. i Marko Brkljača u 80. minuti. Čuić je bio dvostruki strijelac i u prvom ogledu ova dva suparnika.

U 2. kolu natjecanja Hajduk će odmjeriti snage s prvakom Bjelorusije Minskom koji je s ukupnih 6:0 eliminirao latvijskog Daugavpilsa. Prvi sraz na rasporedu je 3. studenog u Splitu dok se uzvrat igra 24. studenog u Minsku.

Pobjeda u tom dvoboju donosi plasman u play-off koji se igra 8./9. veljače 2022. godine i u kojem će Hajduk ili Minsk za suparnika imati jednu od osam drugoplasiranih momčadi iz grupne faze natjecanja. Pobjednici play-offa uz osam pobjednika skupina daju sudionike osmine finala UEFA Lige mladih.