Nica produžila seriju, rekord Opende

epa10512000 Patrick Kpozo (R) of Sheriff Tiraspol and Jordan Lotomba (L) of OGC Nice in action during the Europa Conference League Round of 16 match between Sheriff Tiraspol and Nice at Zimbru stadium in Chisinau, Moldova, 09 March 2023.  EPA/DUMITRU DORU

EPA/DUMITRU DORU

U susretu 27. kola francuskog nogometnog prvenstva Nantes i Nica su odigrali 2-2 čime je Nica produžila niz bez poraza na 10 kola.

Gosti su vodili 1-0 i 2-1, ali je Nantes oba puta uspio izjednačiti.

Povela je Nica u 5. minuti golom Terema Moffija. Izjednačio je Moussa Sissoko u 31. minuti, a samo četiri minute kasnije domaćin je mogao i do prednosti nakon što je Dante skrivio kazneni udarac. Pucao je Ludovic Blas, ali je pogodio prečku.

Nica je do nove prednosti stigla u 71. minuti golom Youssoufa Ndayishimiyea, ali je Mostafa Mohamed u 88. minuti postavi konačnih 2-2.

Lens je na gostovanju pobijedio Clermont sa 4-0, a susret je obilježio Lois Openda postigavši tri gola za četiri minute i 30 sekundi, što je najbrži “hat-trick” u le Championnat u posljednjih 50 godina. Četvrti pogodak je zabio Alexis Claude-Maurice u 76. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 66 bodova, Marseille ima 11 bodova manje i susret manje, a treći je Lens sa 54 boda.