NBA: Porazi Bogdanovićevih Netsa i Hezonjina Magica

Screenshot YouTube

– Bojan Bogdanović odigrao je sinoć 19 i pol minuta u porazu Brooklyn Netsa od San Antonio Spursa, dok je Mario Hezonja u nešto više od 14 minuta na terenu zabio tri koša također u porazu Orlando Magica  od Oklahoma City Thundera.

San Antonio Spursi su pobijedili Brooklyn Netse sa 102-75, a Bogdanović je u 19 i pol minuta na terenu zabio šest koševa uz četiri skoka. ‘Velika trojka’ San Antonija i čvrsta obrana cijele momčadi donijeli su pobjedu Spursima, prvu ove sezone.
Kawhi Leonard je “ubacio” 16 koševa, a Tim Duncan dodao 15. Tony Parker je utakmicu završio s učinkom od 10 koševa i četiri asistencije, dok je Manu Ginobili ubacio 12 uz također četiri asistencije.  Spursi su prvu četvrtinu otvorili sa serijom od 9-3, ali onda je Leonard promašio svojih prvih pet šuteva i Spursi su deset puta izgubili loptu. La Marcus Aldridge je utakmicu završio sa 10 pogodaka za Spurse. Netsi su stvorili prednost na poluvremenu od  41-31 zahvaljujući svojim pričuvama. Klupa Brooklyna  je imala šut iz igre od 75 posto u prvom poluvremenu.
 San Antonio se “vratio” u drugom poluvremenu kada je Parker zabio prvih osam koševa za Spurse. Kod Brooklyna Brook Lopez je postigao 17 pogodaka. Duncan, Parkeri Ginobili sinoć su stigli do 540 pobjede ostvarene u regularnom dijelu sezone izjednačivši tako rekord trojke Boston Celtica koju su činili Larry Bird, Kevin McHale i Robert Parish.
Russell Westbrook i Kevin Durant ukrali su sinoć show u pobjedi Oklahoma City Thundera od 139-136 nad Orlando Magicem, nakon dva produžetka, jer je Westbrook zabio 48 koševa, a Durant 43. Westbrook je zabio tricu sa sredine terena na kraju regularnog dijela utakmice. Westbrook je u pobjedi Oklahome dodao 11 skokova i osam asistencija, dok je Durant utakmicu završio sa 12 skokova. Orlando je imao proliku za izjednačenje šest sekundi prije kraja, ali je Durant dva puta blokirao pokušaj za tricu.
Oklahoma City je gubila čak 18 koševa, ali je nadigrala Magic sa 42-24 u zadnjoj četvrtini. Westbrook je u produžecima zabio 14 koševa. Tobias Harris je predvodio Magic sa 30 pogodaka. Nik Vucevic je dodao 26, a Victor Oladipo 21 uz 13 skokova i 10 asisencija. Njegova je trica odvela utakmicu u drugi produžetak.
Minnestota Timberwolves su sinoć stigli do druge pobjede ove sezone svladavši Denver Nuggetse sa 95-78, a Damjan Rudež nije bio ni na klupi. Karl-Anthony Towns je u pobjedi zabio 28 koševa uz 14 skokova.
Ricky Rubio je postigao 12 pogodaka uz osam asisstencija, Andrew Wiggins je ubacio 18 koševa za Minnesotu unatoč bolnim leđima, dok je kod Denvera najučinkovitiji bio Emmanuel Mudiay sa 15 pogodaka.
Minnesota je promašila prvih pet uzastopnih slobodnih bacanja na početku druge četvrtine, da bi onda pogodila 24 zaredom,a  serija je prekinuta kada je Towns promašio bacanje 4:41 prije kraja utakmice. Za Timberwolves je ovo prvi put u povijesti da su sezonu otvorili s dvije uzastopne pobjede u gostima.