Nakon pobjede u finalu Eura Španjolci položili gol i pokrili ga zastavom. Evo zašto

Sanjin Strukić/Pixsell

Vaterpolisti Hrvatske poraženi su od Španjolske 11:10 u dramatičnom finalu Europskog prvenstva. Izbornik Tucak i društvo imali su ugodnu situaciju u zadnjoj četvrtini, ali ispustili su tri gola prednosti i na koncu morali stisnuti ruku suparniku.

Izbornik španjolske vaterpolo reprezentacije David Martín rekao je nakon pobjede od 11-10 nad Hrvatskom da je njegova momčad vjerovala u preokret negativnog rezultata do samog kraja.

U zadnji tren zamijenio vratare

Inače, David Martin je na bazenu Mladosti pred 2.000 gledatelja izveo strašno riskantan potez kada je u posljednjoj četvrtini, pri rezultatu 8-10, zamijenio vratare.

“Sport ti nekada oduzme, a nekada te daruje. Gubili smo utakmice slične ovoj, a ovaj smo put pobijedili. Najvažnije je da se ekipa nikada nije prestajala boriti bez obzira na rezultat”, rekao je, prenosi gol.hr. Dodao je da su se svi njegovi igrači borili do samog kraja.

Novi vratar nije primio nijedan gol, igrači održali tradiciju

Tako je Unaija Aguirrea Rubija zamijenio Eduardo Lorrio Bejar i do kraja utakmice nije primio nijedan gol. U tome su mu uvelike pomogle Barakude jer u zadnjoj četvrtini praktički nisu ni pucale po golu.

Njegovi suigrači su poslije utakmice skočili u bazen i položili njegov gol te ga pokrili španjolskom zastavom.

To je tradicija kad se ne primi gol u mnogim sportovima, a Španjolci su je ispoštovali usred Zagreba.