Luka Dončić s 44 koša briljirao protiv Clippersa, LeBron i Lakersi bolji od Duranta i Phoenixa

Nov 10, 2023; Dallas, Texas, USA;  Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) controls the ball as LA Clippers forward Paul George (13) defends during the first quarter at American Airlines Center. Mandatory Credit: Kevin Jairaj-USA TODAY Sports Photo: Kevin Jairaj/REUTERS

Kevin Jairaj/REUTERS/GuliverImages

Clippersi s Jamesom Hardenom u sastavu još ne znaju za pobjedu, četvrti poraz u nizu s 144-126 stigao im je od Dallasa. Prva četvrtina izgledala je dobro za momčad iz LA-ja, poveli su s 12 razlike a Harden je zabio 14. Međutim, odmah zatim su se ugasili, druga četvrtina završila je s 77-51 za Dallas a Harden je ostao do kraja utakmice na 14 koševa (3/6). „Nisam odradio predsezonu, treba mi deset utakmica da vidim gdje sam“, opravdavao se kasnije Harden. Ivica Zubac igrao je 22 minute i uz šut 5/9 zabio 12 koševa i uhvatio osam skokova. Luka Dončić je na drugoj strani briljirao, imao je 44 koša (17/21) i po šest skokova i asistencija, Kyrie Irving 27 koševa (8/19), šest skokova i tri asistencije.

Phoenix, i dalje bez ozlijeđenog Devina Bookera, je protiv Lakersa najveći dio utakmice bio u vodstvu koje se kretalo između deset i 14 razlike međutim LeBron James s 32 koša (11/17), 11 skokova i šest asistencija je bio najzaslužniji za pobjedu Lakersa i prekid njihovog niza od tri uzastopna poraza. Završilo je 122-119, još četiri igrača Lakersa bili su na 15+ koševa dok je na drugoj strani daleko najbolji bio Kevin Durant s 38 koševa (13/27), devet skokova, pet asistencija ali i četiri izgubljene lopte. Obje momčadi su sada na omjeru 4/5, dosta razočaravajuće obzirom na očekivanja koja su kod njih uvijek visoka.

Philadelphia je u sjajnoj formi, nakon sinoćnje pobjede 114-106 nad Detroitom sada je na sedam pobjeda za redom i omjeru 7/1. Opet je dominirala standardni trio, Joel Embiid s 33 koša (8/21) i 16 skokova, Tyrese Maxey je ubacio 29 (9/19) uz 11 asistencija a Tobias Harris je imao 24 koša (8/15) i pet skokova. Za Detroit koji je sada na razočaravajućih 2/8 Killian Hayes je zabio 21 (8/17), Cade Cunningham 21 (8/18).