Philadelphia bolja od Bostona u derbiju istoka, Denveru derbi zapada protiv Golden Statea

Nov 8, 2023; Denver, Colorado, USA; Denver Nuggets center Nikola Jokic (15) and Golden State Warriors forward Dario Saric (20) battle for a rebound in the first quarter at Ball Arena. Mandatory Credit: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports Photo: Isaiah J. Downing/REUTERS

Isaiah J. Downing/REUTERS

Philadelphia na početku sezone igra odlično, odlazak Jamesa Hardena nije im nimalo naštetio a dokaz svemu navedenom je i pobjeda odličnim Bostonom u srijedu navečer. Celticsi su početkom druge četvrtine vodili s 35-24 da bi Sixersi zatim poveli kod 41-40 i bili u vodstvo do kraja utakmice i pobjede 106-103. Imao je Boston šansu za odvesti utakmicu u produžetak međutim Kristaps Porzingis s istekom vremena nije pogodio tricu za izjednačenje. Joel Embiid imao je 27 koševa (10/20) i deset skokova, Tyrese Maxey 25 koševa (11/27), devet skokova i pet asistencija za Philadelphiju koja je sada na omjeru 6-1 i predvodi Istočnu konferenciju. Kod Bostona najbolji Porzingis s 29 koševa (10/19) i šest skokova, Jayson Tatum 16 koševa (6/14), 15 skokova i šest asistencija, Jaylen Brown 11 (4/13).

Vodeća momčad Zapadne konferencije Denver (7-1) je s 108-105 pobijedio Golden State (6-2) . I ovdje je bilo na kraju tri razlike, i ovdje je poražena momčad imala zadnji napad za izjednačenje, međutim Klay Thompson nije uspio uputiti prema košu nešto što bi se nazvalo šutem. Nikola Jokić je standardno briljirao, 35 koševa (14/25), 13 skokova, pet asistencija, Reggie Jackson je zabio 20 (8/17) uz šest asistencija, Michael Porter Jr. je zabio 17 (7/17) uz osam skokova za Denver. Kod Golden Statea najbolji Stephen Curry s 23 koša (6/17), Klay Thompson 15 (5/12), Dario Šarić je počeo u petorci, odigrao 26 minuta ali upisao tek četiri koša (2/5) uz osam skokova i dvije asistencije.