Lille ‘utrpao’ 12 golova niželigašu u kupu. Nica nakon jedanaesteraca izbacila Auxerre

Edon ZHEGROVA LOSC Lille lors du match LOSC vs GOLDEN LION SAINT-JOSEPH, Coupe de France 32e de finale, Decathlon Arena stade Pierre Mauroy, le 6 janvier 2024 FOOTBALL : LOSC vs GOLDEN LION SAINT-JOSEPH - COUPE DE FRANCE - 06/01/2024 LaurentSanson/Panoramic PUBLICATIONxNOTxINxFRAxBEL

LaurentSanson/Panoramic/GuliverImages

Nogometaši Lillea postigli su čak dvanaest pogodaka te su u 1/32 finala francuskog Kupa na domaćem terenu svladali nižerazredni Golden Lion 12-0.

U posljednjih petnaest minuta prvog poluvremena igrači Lillea su postigli čak pet golova, odnosno, zabijali su prosječno svakih pet minuta. Po tri pogotka ukupno su postigli Edon Zhegrova, igrač s Kosova te Kanađanin Jonathan David.

Ispao je i jedan prvoligaš, pretposljednji s ljestvice Ligue 1 Lorient je s 1-2 poražen kod trećeligaša Sochauxa. Golom Pelona u trećoj minuti Lorient je vodio sve do dvadeset minuta prije kraja. Tada se dogodio preokret, a golove su za Sochaux postigli Daho i Macalou iz jedanaesterca u 93. minuti.

Nica, drugoplasirana momčad Ligue 1, prošla je dalje tek nakon 4-2 domaće pobjede poslije jedanaesteraca protiv Auxerrea, trenutačno druge momčadi drugoligaške ljestvice. Tijekom osnovnih 90 minuta nije bilo golova.