Ligue 1: Lille u 95. minuti ‘iščupao’ bod protiv lidera PSG-a

epa11000229 Kylian Mbappe of PSG celebrates after scoring the 1-1 with a penalty during the UEFA Champions League group F match between Paris Saint-Germain and Newcastle United in Paris, France, 28 November 2023.  EPA/YOAN VALAT

EPA/YOAN VALAT

Nogometaši Paris St. Germaina imali su pobjedu u džepu kod Lillea, sve do 95. minute, u posljednjem ogledu 16. kola francuske Ligue 1, ali je ogled završio bez pobjednika 1-1.

PSG je bio na putu prema devetoj prvenstvenoj pobjedi u nizu jer je golom Kyliana Mbappea u 66. minuti iz jedanaesterca vodio 1-0 sve do sudačke nadoknade.

Nakon primljenog pogotka Lille je zaigrao odlučno te je počeo nizati šanse sve do kraja. PSG je odbijao napade do 95. minute kada je ipak pokleknuo. Pogriješila je pariška obrana, a nakon odbijene lopte David je uspio glavom zabiti za konačnih 1-1.

PSG je i dalje vodeći na ljestvici te sada ima pet bodova više od Nice. Lille je ostao na četvrtom mjestu, a ima devet bodova manje od PSG-a.

Uspješnu su nedjelju imali nogometaši Marseillea, na domaćem su terenu pobijedili Clermont 2-1. Na poluvremenu je Marseille već imao prednost od dva pogotka, a za nju su zaslužni bili strijelci Panamac Murillo u 26. te Marokanac Harit u 42. minuti. Do kraja su gosti samo smanjili na 1-2. Strijelac je bio Allevinah u 58. minuti, ali Clermont nije izbjegao deveti poraz u sezoni.

Ova je pobjeda Marseille odvela na peto mjesto ljestvice, dok je Clermont i dalje posljednji, s bodom manje od pretposljednjeg Lorienta.

Nogometaši Strasbourga ostvarili su vrlo vrijednu pobjedu u gostima, u 16. kolu su slavili 2-1 kod Lorienta. Bakwa u 14., a potom i Gameiro u 49. minuti omogućili su gostima iz Strasbourga prednost od dva pogotka. Lorient je do kraja tek smanjio golom Dienga u 53. minuti, ali nije spriječio nastavak lošeg niza. U posljednjih sedam ligaških utakmica Lorient je upisao dva remija i čak pet poraza.

Bez pobjede, ali i pogodaka, okončana je utakmica Toulousea i Rennesa. Tako je nastavljen i negativan niz Toulousea koji u prvenstvu nije pobijedio od početka listopada.

Treći poraz u nizu upisao je Metz kojeg je u gostima svladao Montpellier s minimalnih 1-0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Esteve već u devetoj minuti.

U prvom nedjeljnom susretu Brest je osvojio gostujuće bodove nakon 2-0 slavlja kod Nantesa. Strijelci su bili Magnetti u 49. i Mounie u 57. minuti.