Kaiserslautern uvjerljivo do polufinala DFB Pokala

epa11116868 Kaiserslautern fans light flares during celebration with the team after the  German DFB Cup quarter final soccer match between Hertha BSC and 1. FC Kaiserslautern in Berlin, Germany, 31 January 2024.  EPA/FILIP SINGER CONDITIONS - ATTENTION: The DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/FILIP SINGER

Nogometaši Kaiserslauterna na uvjerljivi su način izborili polufinale njemačkog DFB Pokala, u četvrtfinalnom gostujućem ogledu pobijedili su Herthu u Berlinu 3-1.

Oba sastava trenutačno su u drugoj njemačkoj ligi, Hertha je na 10. mjestu, a Kaiserslautern na 14. mjestu ljestvice. Drugoligaški dvoboj gosti su otvorili ranim pogotkom u petoj minuti, a strijelac je bio Švicarac Elvedi.

Na odmor su gosti otišli s dva gola prednosti jer je Tachie u 38. minuti pogodio za 2-0, dok je sva neizvjesnost isparila u 69. kada je češki nogometaš Kaloč pogodio za 3-0. U nadoknadi je Hertha stigla tek do počasnog pogotka, a strijelac je bio Reese.

Hrvatski nogometaš Nikola Soldo ostao je tijekom cijelog susreta na gostujućoj klupi za pričuve.

U utorak je polufinale izborila Fortuna Düsseldorf koja je također u drugoligaškom sudaru, nakon jedanaesteraca u Hamburgu, pobijedila St. Pauli.

Bayer u Leverkusenu dočekuje Stuttgart 6. veljače, dok dan kasnije igraju Saarbruecken i Borussija iz Mönchengladbacha.