Liga kup: Liverpool i Chelsea 25. veljače za trofej na Wembleyju

epa11101981 Luis Diaz of Liverpool celebrates scoring the opening goal during the EFL Carabao Cup semi finals 2nd leg match between Fulham FC and Liverpool FC, in London, Britain, 24 January 2024.  EPA/ISABEL INFANTES EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos, 'live' services or NFTs. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/ISABEL INFANTES

Nogometaši Liverpoola po rekordni, 14. put borit će se za naslov pobjednika engleskog Carabao Cupa, a mjesto u finalu osigurali su odigravši 1-1 protiv Fulhama u uzvratnom polufinalnom dvoboju odigranom na londonskom Craven Cottageu čime su obranili prednost od 2-1 stečenu na svom Anfieldu.

Momčad pod vodstvom Jürgena Kloppa povela je u 11. minuti pogotkom Luisa Diaza. Fulham je izjednačio u 77. minuti, a strijelac je bio Issa Diop. No, domaća momčad nije uspjela doći do još jednog pogotka kojim bi “poništili” Liverpoolovu pobjedu u prvoj utakmici.

U utorak su se do svog desetog finala probili nogometaši Chelseaja pobijedivši na svom Stamford Bridgeu drugoligaša Middlesbrough s čak 6-1 za ukupnih 6-2.

Finale Carabao Cupa bit će odigrano 25. veljače na nacionalnom stadionu Wembley u Londonu.

U njemu će Liverpool tražiti put prema desetom naslovu, a Chelsea će pokušati po šesti put trijumfirati u ovom natjecanju.

Liverpool je posljednji naslov osvojio prije dvije godine, a i tada mu je suparnik u finalu bio Chelsea. Utakmica je ostala upamćena po tome da ni u osnovnih 90 minuta, ni u 30-minutnom produžetku nije bilo pogodaka pa je odluka o pobjedniku pala u raspucavanju s 11 metara i to tek u 11. seriji kad je tadašnji vratar Chelseaja Kepa Arrizabalaga prebacio vrata, što je bio jedini promašaj.