Liverpool preokretom do pobjede u Liga kupu

epa11052653 Cody Gakpo of Liverpool (L) and Ibrahima Konate of Liverpool (R) react after the English Premier League soccer match between Liverpool FC and Newcastle United in Liverpool, Britain, 01 January 2024.  EPA/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/ADAM VAUGHAN

U prvom susretu polufinala engleskog nogometnog Liga kupa Liverpool je preokretom na Anfieldu pobijedio Fulham sa 2-1.

Gosti su poveli u 19. minuti golom Williana, no “Redsi” su u drugom dijelu okrenuli rezultat, a strijelci su bili Curtis Jones (68) i Cody Gakpo (71). Kod oba gola asistirao je Darwin Nunez.

Uzvratni susret je 24. siječnja na Craven Cottageu.

U drugom polufinalnom paru drugoligaš Middlesbrough je u utorak pobijedio londonski Chelsea sa 1-0.

U dvoboju odigranom na stadionu Riverside jedini pogodak postigao je Hayden Hackeny u 37. minuti nakon odlične akcije domaće momčadi.

Iako je gostujuća momčad bila nadmoćna u svim statističkim pokazateljima, nije uspjela doći do pogotka koji bi izabranicima Mauricija Pochettina olakšao posao u uzvratnoj utakmici, a ona će biti odigrana 23. siječnja na Stamford Bridgeu.