Ljubičasti Liverpool bez Salaha i Van Dijka na Emiratesu srušio bijeli Arsenal i prošao u četvrto kolo FA kupa

Soccer Football -  FA Cup - Third Round - Arsenal v Liverpool - Emirates Stadium, London, Britain - January 7, 2024 Liverpool's Luis Diaz in action with Arsenal's Declan Rice REUTERS/Dylan Martinez Photo: Dylan Martinez/REUTERS

Dylan Martinez/REUTERS

Liverpool može i bez Salaha, Van Dijka i Szoboszlaija, na Emirates stadionu je s 2-0 pobijedio Arsenal koji je igrao s najvažnijim igračima u prvih 11 i prošao u četvrto kolo FA kupa. Bila je to zaista sjajna utakmica nevjerojatnog tempa u kojoj je, dok u 80. minuti na ubačaj iz slobodnog udarca Trenta Alexander-Arnolda Jakub Kiwior nije zabio autogol, gol doslovno visio u zraku na obje strane. Omjer šuteva na gol bio je 18-13 na strani Arsenala, omjer pogođenih vratnica 2-1 za Liverpool ali na kraju sretnija je Kloppova momčad, autogol Kiwiora na deset minuta prije kraja potpuno je otvorio Artetinu momčad pa su gosti u zadnjoj minuti nakon kontre i sjajnog šuta Luisa Diaza došli do konačnih 2-0.

Za Arsenal ovo je treći uzastopni poraz u svim natjecanjima dok je Liverpool osim prolaska dalje dobio još dozu samopouzdanja – nije mala stvar sa Jarellom Quansahom (20) na stoperu te desnim bekom Conorom Bradleyom (20) i veznjakom Bobbyjem Clarkom (18) koji su kasnije ušli, pobijediti Topnike u Londonu.

„No more red“ naziv je kampanje koju Arsenal obilježava po jednom utakmicom u zadnje tri sezone. U nedjelju su Topnici na svom Emiratesu u FA kupu izašli na teren u potpuno bijeloj opremi, čak su im i brojevi na leđima bili bijeli – sve u cilju borbe protiv nasilja na londonskim ulicama – pojam „red“ iz ove kampanje odnosi se na krv. Ni gostujući Liverpool nije došao u standardnoj opremi, izašli su u potpuno ljubičastoj opremi, bilo bi neprikladno da su se na terenu pojavili u svojoj standardnoj, crvenoj opremi.

Liverpool već u srijedu dočekuje Fulham u prvoj utakmici polufinala EFL kupa dok Arsenal ima skoro dvotjednu pauzu nakon koje 20. siječnja u nastavku Premier lige dočekuje Crystal Palace.