EUROPSKA LIGA Nova pobjeda Bayera, Josip Stanišić asistent. Pašalićeva Atalatna remizirala kod Marseillea

epa11257503 Leverkusen's Jeremie Frimpong (R) celebrates with teammates Josip Stanisic (L) after scoring the 1-0 goal during the German DFB Cup semi-finale soccer match between Bayer 04 Leverkusen and Fortuna Duesseldorf in Leverkusen, Germany, 03 April 2024.  EPA/RONALD WITTEK CONDITIONS - ATTENTION: The DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/RONALD WITTEK

Hrvatski reprezentativni branič Josip Stanišić bio je asistent za drugi gol Bayera iz Leverkusena u 2-0 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Rome u prvoj utakmici polufinala Europske lige.

U 73. minuti Stanišićevo dodavanje lijepim je udarcem u pogodak pretvorio Andrich. Prvi gol za novog prvaka Njemačke postigao Wirtz u 28. minuti.

Stanišić je igrao čitav susret za Bayer.

Mario Pašalić igrao je od 16. minute za Atalantu koja je na gostovanju kod Marseillea odigrala 1-1 (1-1). Goste je u vodstvo doveo Scamacca u 11. minuti, a poravnao je Mbemba u 20.

Uzvrati su u Leverkusenu, odnosno Bergamu za tjedan dana, a ukupni pobjednici sastat će se u finalu u Dublinu 22. svibnja.