JOŠ SU NAŠI I DOBRI Pogledajte za koju odluku su engleskom VAR-u trebale: 4 minute

screenshot/ArenaSport

Često se žalimo na naše suce. S pravom. Strani arbitri na dvije utakmice Hajduk- Dinamo u Splitu i Jadranskom derbiju pokazali su se kao pun pogodak. Ali… Još su naši i dobri kakvih sve ima. I to u ligama gdje svi, pa i suci – plivaju u novcu

Češće je stvar pritiska javnosti među kojom ti i tvoja obitelj provodite životnu svakodnevicu nego ičeg drugog.

U svakoj teoriji zavjere ponekad je moguće barem zrnce istine, ali oko nogometnih sudaca se zaista prečesto pretjeruje.

Da, ima podmićenih. Da, najbogatiji klubovi u 99 posto slučajeva imat će sudačku naklonost kod dvojbenih situacija, ali… Svi zajedno prije svega trebamo stati na loptu.

Pogledajte ovaj zamrznuti kadar iz Premiershipa:

Aston Villa – Chelsea. Završilo je 2:2. Domaćima utakmica bitna za ulazak u Ligu prvaka. Zaleđe igrača Chelseaja, uz pomoć usporene snimke: vidljivo u prvoj milisekundi kad se zaustavi kadar.

Znate koliko je VAR sobi trebalo da odluči o ovoj situaciji? ČETIRI MINUTE.

U najbogatijoj ligi na svijetu, u ligi na kojoj je svaka utakmica pokrivena s ‘četiristo’ kamera, u ligi u kojoj suci zarađuju dovoljno da im drugi posao ne treba, u ligi u kojoj se novac od TV prava broji u milijardama.

POČELO JE Pogledajte ludilo! Svi na ulicama, Inter slavi 20. scudetto, noćas nema spavanja

Če-ti-ri minute. Zamislite da se dogodilo u HNL-u. Zaustavljalo bi se rotacije, supersoničnom brzinom dizalo članke i ankete na portale utrkujući se s tiskanim slovima, uskličnicima i pridjevima.

Skandalozno, nevjerojatno, šokantno, dramatično…

Ljudi, stanimo na loptu. Usporedite bilo koji parametar Premiershipa i HNL-a pa sami sebi iskreno priznajte: još su naši suci i dobri.

Stvar je u samo jednome: stranom sucu je lakše jer on obavi posao pa ode u svoju Njemačku, Italiju, Rumunjsku… I zato ima manji pritisak.

Za ovo gore bilo kojoj HNL VAR-sobi trebalo bi uvrh glave minuta i pol. Još smo mi i dobri.