JAKIROVIĆ: Ne možemo iz svoje kože! Iznenadili su me moji igrači

14.03.2024.,Toumba Stadion, Solun - Uzvratna utakmica 1/8 finala UEFA konferencijske lige, GNK Dinamo - PAOK. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic / PIxsell

Dinamo usprkos pozitivnom rezultatu ostvarenom u Zagrebu nije uspio izboriti četvrtfinale UEFA Konferencijske lige. Plasman među osam najboljih je na koncu izborio PAOK koji je u uzvratnom dvoboju odigranom u Solunu slavio s 5:1 (3:0) te je s ukupnih 5:3 prošao dalje.

Nakon dvoboja trener Modrih Sergej Jakirović je izjavio: “Podbacili smo u prvom poluvremenu. Bili smo mlaki u duel-igri, nismo mogli zadržati posjed. Kad bismo ukrali loptu, čak smo imali par situacija, ali nismo ih završavali udarcem. Bili smo očajni u prekidima, to se mora priznati, vratili smo ih u život. Na poluvremenu smo rekli da nema predaje. Kad smo zabili za 3:1, bili smo bolji 25 minuta. Imali smo šanse za povesti preko Špikića, Sučića i Baturine. Uspostavili smo kontrolu, ali smo opet neshvatljivo primili gol iz prekida. Ovdje se to ne smije događati. Probali smo riskirati  uvođenjem napadača, međutim na kraju smo izgubili utakmicu. Možemo čestitati PAOK-u”.

Potom je nastavio: “Nije bilo odgovora na njihovu agresiju. Morali smo biti i jači nego u Maksimiru. Možda smo i pali pod atmosferu. Iznenadilo me što prvi put moj igrači nisu htjeli primiti loptu. Nismo pokazali hrabrost ni odvažnost u igri s loptom. Pritisak se povećavao. Prvi gol je jako jeftin, totalna neodgovornost. Kod trećeg smo bili 6 na 3 u našu korist. Ne možemo iz svoje kože. Gol nas je vratio u život. Bili smo opasniji, ali žao mi je što Špikić nije zabio za 3:2. PAOK bi bio u nokautu, no sve skupa je to premalo za prolazak. Propustili smo veliku prigodu. Bili smo jedini hrvatski predstavnik u ovoj fazi natjecanja. Moramo se regenerirati i pobijediti u nedjelju u prvenstvu.”

Strijelac jedinog gola za Dinamo Arber Hoxha, kojem je to bio i prvijenac, je rekao: “Teška noć. Nismo dobro ušli u utakmicu. Moramo se koncentrirati na iduću. Znali smo da je PAOK dobar, probali smo u drugom poluvremenu dati sve od sebe. Golovi su pali iz naših pogrešaka, počevši od mene”, prenosi Index.

Veznjak Martin Baturina je pred kamerama Arena Sporta dodao: “Ne znam što bih rekao, sramotan poraz. Opet se dogodila ta Sparta. Nismo igrali kako treba, ne znam što bih rekao. Znali smo što nas čeka, atmosfera kao atmosfera, ne utječe previše. Oni nisu igrali ništa bolje nego na Maksimiru. Nismo bili unutra, eto, ne znam. Normalno da se može, vidjelo se na Maksimiru da se može. Šteta što nismo zabili još te dvije šanse. Nakon toga prekidi… Ne znam…”

Nakon završetka europske sezone Dinamo se okreće prvenstvu i kupu. U sklopu 27. kola SuperSport HNL-a u nedjelju ih u Kranjčevićevoj očekuje duel s fenjerašem Rudešom nakon čega je na rasporedu stanka zbog utakmica reprezentacija. Potom će koncem ovog mjeseca i početkom travnja u Splitu imati dvostruki okršaj s najvećim rivalom Hajdukom.

KRAH DINAMA U SOLUNU: PAOK prošao u četvrtfinale Konferencijske lige