KRAH DINAMA U SOLUNU: PAOK prošao u četvrtfinale Konferencijske lige

14.03.2024.,Toumba Stadion, Solun - Uzvratna utakmica 1/8 finala UEFA konferencijske lige, GNK Dinamo - PAOK.  Photo: RAFAEL GEORGIADIS / EUROKINISSI/Pixsell/PIXSELL

RAFAEL GEORGIADIS / EUROKINISSI/Pixsell

Okončana je Dinamova europska sezona. Modri nisu uspjeli obraniti prednost iz Maksimira te su na rasprodanom Toumba stadionu u Solunu poraženi od PAOK rezultatom 5:1 (3:0). Grčka momčad je tako s ukupnih 5:3 izborila plasman u četvrtfinale UEFA Konferencijske lige.

Izabranici Razvana Lucescua su u prvom poluvremenu potpuno nadigrali suparnika te su golovima Babe Rahmana, Koulierakisa i Thomasa na odmor otišli s tri pogotka prednosti. Momčad Sergeja Jakrovića se na početku drugog dijela prvijencem Hoxhe vraća u igru, no nakon nekoliko promašenih prilika domaćin je drugim zgoditkom Koulierakisa ponovno stekao prednost da bi u završnici utakmice konačni rezultat iz kaznenog udarca postavio Živković.

Prvu priliku na utakmici domaćin je kreirao u 15. minuti kada je Živković iz slobodnog udarca ubacio za Koulierakisa, a njegov udarac glavom s pet metara na samoj gol liniji je zaustavio Nevistić.

Četiri minute kasnije je Taison proigrao Živkovića koji je snažno šutirao s osam metara iskosa, no loptas je otišla malo iznad grede.

Kombinacija Živkovića i Koulierakisa je aktivna i u 23. minuti kada je nakon ubačaja s desne strane stoper PAOK-a s druge stative glavom šutirao malo pored bliže stative.

Grčka momčad je bolji ulazak u susret konkretizirala u 27. minuti. Nakon ubačaja iz kornera Koulierakis je s prve stative loptu prenio na drugu gdje se ubacio od gostujuće obrane zaboravljeni Baba Rahman te mu nije bilo teško iz blizine pronaći put do mreže.

PAOK je zaostatak iz Maksimira anulirao u 33. minuti. Koulierakis se odlučio za udarac sa skoro trideset metara udaljenosti, a lopta se na putu prema golu odbila od Sučića te je prevarila Nevistića završivši u suprotnoj malo mrežici.

Nakon ubačaja Ristovskog s desne strane u 37. minuti lopta se odbija na drugu stativu do Petkovića, a njegov pokušaj uz male poteškoće Kotarski na koncu ipak uspijeva svladati.

Raspad Dinama je nastavljen u 42. minuti kada je Taison s lijeve strane ubacio na drugu stativu, a tamo je usamljen ostao Thomas te je s vrha peterca glavom poslao loptu u suprotni kut Dinamova gola.

14.03.2024.,Toumba Stadion, Solun – Uzvratna utakmica 1/8 finala UEFA konferencijske lige, GNK Dinamo – PAOK. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Dinamo se vraća u igru na početku drugog poluvremena. Hoxha je u 49. minuti iskoristio odbijenu loptu te je preciznim udarcem sa šest metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu za svoj prvijenac u plavom dresu.

Modri su u 53. minuti imali šansu doći do novog gola kada je Špikić nakon prodora pokraj Koulierakisa šutirao s ruba kaznenog prostora, a Kotarski je odlično nogom uspio odbiti loptu.

Pritisak gostiju se nastavio i u 60. minuti kada je sa 17 metara šutirao Baturina, a lopta od bloka Koulierakisa odlazi malo pokraj suprotne stative.

Četiri minute kasnije Baturina je povukao kontru u kojoj je uposlio Sučića, a on se izborio za udarac s desetak metara kojeg Kotarski paradom brani.

PAOK do gola vrijednog prolaska ponovno dolazi u 72. minuti. Nakon ubačaja iz kornera Despodova lopta se odbija od Schwaba do Koulierakisa, a on ju je s četiri metra prsima proslijedio iza leđa Nevistića.

Nakon ubačaja iz slobodnog udarca u 80. minuti i loše reakcije Kotarskog lopta se od Petkovića odbija u gol grčke momčadi, no isti nije priznat jer je kapetana Modrih tom prilikom lopta pogodila u ruku.

Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Ozdoev je povratnim dodavanjem idealno poslužio Murga, a on je s deset metara loše pucao poslavši loptu iznad grede.

U 85. minuti je s dvadesetak metara snažno pucao Mišić, ali Kotarski je paradom odbio loptu koja je išla u njegov gornji desni kut.

Dvije minute kasnije nakon dubinskog proigravanja Despodov bježi obrani Dinama, a na ulasku u šesnesterac ga prekršajem zaustavlja Mišić nakon čega je njemački sudac Osmers pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Živković koji je Nevistića poslao u jednu, a loptu u drugu stranu postavivši tako konačan rezultat utakmice.