Hrvatska maratonka Jasmina llijaš pobijedila na 23. splitskom maratonu

27.02.2022.,Split- Dolazak u cilj natjecateljica u zenskom maratonu. Treceplasirana i najbolja hrvatica Jasmina Ilijas.

Ivo Cagalj/PIXSELL

Hrvatska maratonka Jasmina Ilijaš pobijedila je danas u ženskoj konkurenciji na 23. izdanju splitskog maratona s vremenom 2:55.56 sati, dok je pobjednik u muškoj konkurenciji Robbie Simpson iz Velike Britanije u vremenu 2:20.56 sati.

Drugo mjesto kod maratonaca osvojio je Laban Cheruiyot iz Kenije, a treći je bio njegov sunarodnjak Mathew Kiptanui Kibet. Kod žena je drugo mjesto osvojila je Christine Moraa Oigo iz Kenije, a treća je bila Zoe Hamel iz Francuske.

U utrci splitskog polumaratona hrvatska trkačica Tea Faber osvojila je treće mjesto. Pobjednica ženskog polumaratona je  Ruth Chemisto Matebo iz Kenije a  drugo mjesto je pripalo Jasmini Pitamic Vojska iz Slovenije.

Pobjednik muškog polumaratona je Hillary Kiptum Mayo Kimaiy iz Kenije.